Nakonec jim to nebylo nic platné, když před tímto dvojzápasem na předposlední Písek ztráceli dva body. Písečtí dokázali zvítězit v Havlíčkově Brodu a poté doma prohráli s brněnskou Kometou až na samostatné nájezdy. Právě tato dvoubodová výhra Brňanů pro Třebíč nic neřešila. Při rovnosti bodu má Horácká Slavia s Jihočechy horší vzájemnou bilanci (0:1 a 2:3 sn – pozn. red.), což je rozhodujícím kritériem.

TŘEBÍČ – VSETÍN 9:3


Domácí do existenčního zápasu vstoupili skvěle a už po necelých dvou minutách z prvního útoku otevřeli skóre Petrem Donutilem.


Poté se střídaly šance na obou stranách, ale bez gólového efektu. To se změnilo těsně před odchodem do kabin. Přesně v čase 19.58 po závaru před brankou Vsetína na 2:0 zvýšil Lukáš Paták.


Prostřední část se od začátku nesla ve znamení nepřesností, když oběma týmům při zakončení scházel i potřebný důraz. Ovšem ve 29. minutě si zpoza branky vybruslil třebíčský kapitán Danko Deveri a zvýšil na rozdíl třídy.


Neuběhla ani minuta a před brankou hostí se prosadil důrazný Petr Weiss. Hostům nepomohla ani výměna brankářů a přesně v polovině utkání po přesném zásahu Donutila už to bylo 5:0.


Vsetínu nepomohl ani oddechový čas a ještě třináct vteřin před druhou sirénou se podruhé do listiny střelců zapsal domácí Deveri.
V závěrečném dějství se Třebíčští s vidinou následujícího utkání v Havířově za necelých čtyřiadvacet hodin do útoku příliš nehnali. Přesto ve 45. minutě již na 7:0 po nešťastné teči hostujících obránců do vlastní sítě zvýšil Ondřej Šulc.


I když se hráči Horácké Slavie snažili šetřit síly ve 47. minutě po individuální akci Romana Stromeckého přidali již osmou branku. O minutu později se dočkali hosté, když obrana domácích před brankou zapomněla na Pokorného – 8:1. Přestože již bylo o vítězi rozhodnuto se diváci mohli těšit na další tři branky.


Nejprve domácí ve 49. minutě zvýšili Lukášem Patákem, za necelou půlminutu se druhého přesného zápasu dočkali Vsetínští Davidem Juríkem.
Hosté ještě do konce utkání kosmeticky upravili výsledek Martinem Kývalou, jehož ke skórování nezištnou přihrávkou vybídl Ptáčník.


„Vsetín k nám přijel s mladým a ambiciózním mužstvem. Nám vyšel začátek a pak jsme se uklidnili gólem do šatny. Ve zbytku utkání se nám dařilo střelecky. Potom jsme s vědomím, že je rozhodnuto začali lehkovážně zahazovat šance a soupeř nás za to potrestal třemi góly,“ hodnotí trenér Horácké Slavie Štěpán Oberreiter.

Branky a nahrávky: 2. Donutil (Šulc, Stromecký), 20. Paták (Deveri), 29. Deveri (Vlašín), 30. Weiss (Horký, Caudr), 32. Donutil (Šulc), 40. Deveri (Vlašín, Paták), 45. Šulc, 47. Stromecký (Šulc), 49. Paták (Deveri, Pálka) - 48. Pokorný, 50. Jurík (Báchor), 54. Kývala (Ptáčník, Báchor). Rozhodčí: Doležal - Jeletz, Paulík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Třetiny: 2:0, 4:0, 3:3. Třebíč: Dusík - Peroutka, Jakič, Pálka, Robotka, Krejčí, Dobrovolný – Paták, Vlašín, Deveri - Šulc, Donutil, Stromecký - Caudr, Weiss, Horký - Nechvátal, Svoboda.

HAVÍŘOV – TŘEBÍČ 2:3


Třebíčští do posledního veledůležitého utkání v boji o udržení vstoupili aktivně a už v šesté minutě otevřel skóre Lukáš Krejčí. Odpověď domácích přišla v 18. minutě, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.


Podobný průběh měla i prostřední část. Hosté se znovu po pěti minutách ujali vedení. Tentokráte se do černého trefil Petr Weiss. Havířovští na to reagovali o necelých pět minut později – 2:2. Tento stav vydržel až do druhé sirény.


Rozhodnutí tak přinesla až třetí třetina. Nakonec o jedinou branku závěrečné dvacetiminutovky se postaral třebíčský Jiří Peroutka. Tento vítězný gól však Horácké Slavii k zachování extraligové příslušnosti nestačil.


„Věděli jsme, že v Havířově musíme vyhrát v základní hrací době, abychom získali tři body. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané, my jsme vedli a soupeř dotahoval. V závěrečné třetině jsme dali gól na tři dva a s vypětím všech sil to dotáhli do vítězného konce. To nám nakonec nebylo nic platné, když Kometa zvítězila v Písku až na samostatné nájezdy,“ smutnil třebíčský lodivod.

Branky a nahrávky: 18. Diviš (Kasperlík, Juhasz), 30. Kozaczka (Ryška, Křibik) – 6. Krejčí (Paták), 26. Weiss (Horký), 45. Peroutka (Deveri). Rozhodčí: Janda – Barteček, Fiala. Vyloučení: 8:3. Bez využití. Diváci: 50. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:1. Třebíč: Dusík - Peroutka, Jakič, Pálka, Robotka, Krejčí, Dobrovolný – Paták, Vlašín, Deveri - Šulc, Donutil, Stromecký - Caudr, Weiss, Horký - Nechvátal, Svoboda.