Dorostenci odstartovali sezonu vítězně

Třebíč – Pomalý rozjezd, následné zlepšení a na konci plný bodový zisk. Takový byl úvodní zápas hokejistů Horácké Slavie, kteří v úvodním kole Ligy staršího dorostu přivítali na domácím ledě Poličku.

16.9.2017

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Třebíčští mladíci nezačali dobře, a tak byla vedoucí branka Bednáře v úvodním dějství jejich jediným úspěchem. „Do prvního mistrovského utkání jsme vkročili špatnou nohou. S výkony hráčů jsme nebyli vůbec spokojení, čehož soupeř využil a kluky v první třetině potrápil,“ komentuje asistent domácího trenéra Milan Přibyl.
Jeho svěřenci po změně stran zabrali a vedení zásluhou Libora Dvořáka zvýraznili. „Od druhé třetiny se náš výkon rapidně zlepšil a také jsme po zásluze dali dva góly,“ těšilo kouče Horácké Slavie.
Domácí utkání dotáhli do vítězného konce. „Ve třetí třetině jsme sice branku inkasovali, ale výsledek jsme si uhlídali,“ uzavřel hodnocení Přibyl.

TŘEBÍČ – POLIČKA 3:1
Branky a nahrávky: 14. Bednář (Válek, K. Svoboda) 22. Libor Dvořák, 39. Libor Dvořák (Válek) – 52. Poul. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 44. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1. Třebíč: Dobrovolný – Škrdlová, K. Svoboda, Koňařík, Lukáš Dvořák, Němec, Pacalová, Bednář, Válek, Libor Dvořák – Mojdl, Kotačka, Vedral – Pacal, D. Svoboda, Pavelka – Makovička, Průša.

Ostatní výsledky 1. kola: Chotěboř - Hlinsko 5:2, Lanškroun – Litomyšl 2:1, Č. Třebová - Světlá n. S. 0:7, V. Meziříčí – Skuteč 2:5.

16.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Mladíci můžou na postup zapomenout

Ilustrační snímek

Mladý řidič boural, se zraněním pak přišel do nemocnice

Cítíme se být kráceni na svých právech, řekl starosta Janata

Třebíč /ROZHOVOR/ – Dění kolem veřejné autobusové dopravy v Třebíči ve spojitosti s firmou ICOM transport pro Deník okomentoval zdejší lidovecký starosta Pavel Janata. Reagoval na zmatky, které nastaly poté, co 39 linek příměstských autobusů přestalo zastavovat na autobusovém nádraží.

OBRAZEM: Desky vojáků, kteří zemřeli v třebíčských lazaretech, září novotou

Třebíč - Hroby vojáků, kteří během první světové války zemřeli v třebíčských lazaretech, září novotou. Radnice je nechala opravit.

Ani bod! Florbalistům z Vysočiny se nevedlo

Vysočina – Absolutně nepodařený víkend prožili zástupci Vysočiny ve florbalové Národní lize – skupině Východ. V 10. kole se všechny čtyři mančafty představily na palubovkách svých soupeřů, odkud se shodně vrátily s prázdnou. Nejblíže k bodům byli hráči Havlíčkova Brodu, kteří ještě necelou minutu před koncem zápasu v Kloboukách drželi vedení. Jenže domácí se v úplném závěru gólově hned třikrát prosadili a Draci se domů vraceli bez bodu.

Vyhrál favorit. Pelhřimov se trápí dál

Pelhřimov, Moravské Budějovice – Derby Vysočiny mělo jednoznačný charakter. Dvě třetiny panovali ledu hosté z Moravských Budějovic.