Třebíčští mladíci přitom nebyli úplně bez šance na úspěch. „Chtěli jsme podat co nejlepší výkon. Měli jsme k dispozici hodně hráčů, po dlouhé době byli kompletní a vzali si pětici z mladšího dorostu," konstatoval po zápase domácí trenér Karel Vejmelka.
Ovšem Zubrům patří druhé místo ve skupině B, a to na ledě posledního celku tabulky také potvrdili. „Věřili jsme, že utkání nějakým způsobem zvládneme a soupeře potrápíme, ale hosté ukázali svoje kvality. Přerov byl lepší v individuální činnosti a ve všech dovednostech nás předčil," uznal třebíčský lodivod.

Po nerozhodné první třetině, v jejímž závěru padlo po jedné brance na každé straně. V prostřední části Přerované odskočili na rozdíl dvou branek. V závěrečném dějství se podařilo Třebíčským vsítit kontaktní branku, ovšem hosté si náskok udržovali a třemi góly na konci utkání odpor soupeře definitivně zlomili.

Horáci se snažili, ale na Zubry zkrátka nestačili. „Měli jsme tam několik pěkných hokejových okamžiků jako dobře sehranou přesilovku ve třetí třetině, ale dobrých věcí tam od nás moc nebylo. Vyjma brankáře Romana Šoustala, který pochytal další vyložené šance, jsme propadli v defenzivě, kde jsme si mysleli, že to trošičku zvládáme," komentuje Vejmelka a pokračuje.

„Vypadalo to, že to zvládneme lépe a soupeř nebude mít tolik brankových příležitostí, ale propadali jsme tam a neuhrávali to ani silově. Soupeř měl šancí hodně a my jsme mohli dostat podstatně více branek," ví kormidelník Horácké Slavie.

Je tedy potřeba se zlepšit v defenzivě. „Musíme na obraně pracovat dál. Nějaké góly jsme sice dali, ale do šancí jsme se těžko dostávali. Soupeř byl urputný a oproti nám hodně důraznější. Zápas jsme nakonec herně ani výsledkově nezvládli," uzavřel hodnocení domácí kouč.

TŘEBÍČ – PŘEROV 4:8
Branky a nahrávky: 20. Bednář (Havelka), 37. Michálek (Erat, Trnka), 41. Válek (Michálek), 52. Nejedlý (Svoboda) – 18. Zdráhal, 25. Krejčiřík (Spálovský), 32. Krejčiřík, 34. Krul (Krejčiřík), 48. Zdráhal (Nevřela, Skříček), 54. Krejčiřík (Petráš), 57. Nevřela (Matuška, Spálovský), 58. Petráš (Krejčiřík). Rozhodčí: Polák – Ryšavý, Suchý. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 20. Třetiny: 1:1, 1:3, 2:4. Třebíč: Šoustal – Erat, Svoboda, Strnad, O. Havelka, G. Havelka, Vlk – Michálek, Trnka, Dvořák, Nejedlý, Bednář, Marek, Pacalová, Lupač, Válek, Pacal, Pavelka.