Na tomto vítězství se velkou měrou zasloužila úderná dvojice Danko Deveri – Michal Vlašín, která obstarala celkem osm kanadských bodů za čtyři góly a čtyři asistence. Druhý jmenovaný dokonce zaznamenal hattrick.

ZNOJMO – TŘEBÍČ 5:5


Na ledě aktuálně šestého celku tabulky Znojemských Orlů Třebíčští začali vlažně a dvěma lacinými góly prohrávali 0:2. Přesto se hosté dokázali zvednout a zásluhou Lukáše Patáka, Michala Vlašína a Ondřeje Šulce dokázali ještě v úvodní dvacetiminutovce výsledek otočit.
Ovšem do první sirény se ukázalo, že hostující gólman Jiří Černý neměl svůj den. Důkazem bylo vyrovnání Znojemských Orlů.
Ve druhém dějství hráči Horácké Slavie se ještě jednou dostali do vedení 5:4, ale nedokázali udržet. V závěrečné části utkání už branka nepadla, a tak se oba celky již podruhé v sezoně po divoké přestřelce rozešly smírně.
„Dostali jsme na začátku dva laciné góly. Dokázali jsme výsledek otočit, ale soupeř nám vyrovnal. Pak jsme ještě jednou vedli, ale nedokázali jsme udržet. Černý neměl svůj den, tak jsem jej vystřídal. Také nám nezahrála první pětka. V zápase nás podržela pětka druhá s Dobrovolným a Ivaníkem v obraně. Musíme na defenzivě nadále pracovat, když nám pět vstřelených gólů nestačí na výhru, tak to není dobré,“ hodnotí utkání třebíčský kouč Luboš Sláma.

Branky a nahrávky: 14. Paták (Kazatel), 18. Vlašín (Kazatel), 18. Šulc (Paták), 33. Kazatel (Paták, Šulc), 35. Paták (Šulc). Třebíč: Černý (21. Dusík) – Donutil, Peroutka, Dobrovolný, Ivaník, Krejčí, Vyhnalík, Kučera, Jakič – Vlašín, Deveri, Horký – Paták, Šulc, Kazatel - Caudr, Fusek, Stromecký – Outulný, Salák, Roupec. Třetiny: 3:3, 2:2, 0:0.

TŘEBÍČ – KOMETA 10:0


Utkání s aktuálně osmým týmem tabulky začalo opatrně. Nikdo ze soupeřů nechtěl udělat chybu.
Přesto se hostitelé ve čtvrté minutě po vzorové spolupráci Danka Deveriho a zakončením Jakuba Svobody ujali vedení. Třebíčští byli nadále lepším mužstvem na ledě. I přes herní převahu další gól nepřicházel.


To Brněnští se před domácí branku dostávali výhradně při přesilovkách nebo z brejků. Minutu před první sirénou slávisté nakonec dokázali využit dvojnásobnou početní převahu. Trefil se Jiří Vyhnalík.


Do druhého dějství si hosté přinesli oslabení, které se umocnilo dalším vyloučením brněnského hráče. Ovšem tentokrát Třebíčští přesilovou hru pět na tři nevyužili.


Horácká Slavia si vše vynahradila ve 36. minutě zásluhou ukázkové akce úderné dvojice Vlašín – Deveri. Tu chladnokrevně zakončil Michal Vlašín.
Poté měli hosté dvojnásobnou početní převahu, která vyvrcholila břevnem Dusíkovy klece. Třebíčským opět patřila závěrečná minuta třetiny, když ve 39. minutě Jan Caudr stojí na konci brilantní souhry Fuska a Stromeckého – 4:0.


Domácím vyšel start do třetí dvacetiminutovky a už ve 42. minutě střelecky po přihrávce Dobrovolného prosadil Jakub Stromecký.
O pět minut později opět zaúřadovala dvojice Vlašín – Deveri, prvně jmenovaný vyhnal brněnského gólmana z branky. Tatáž dvojice obstarala i další trefu, v pořadí sedmou, opět skóroval Michal Vlašín.


Tentýž hráč o dvě minuty později zkompletoval svůj hattrick. Dvě minuty před závěrečnou sirénou Třebíčští přidali ještě dvě branky. Nejprve v 59. minutě skóroval Ondřej Šulc a v téže minutě skóre zápasu na konečných deset zaokrouhlil Jan Salák.


„Po dvou třetinách jsme vedli 4:0 a obávali jsme se o výsledek, protože to ještě úspěch nezaručovalo. Rozhodovalo se až ve třetí třetině, kdy nám to tam padalo a dělali jsme si, co jsme chtěli, prostě hráli pro zábavu. Konečně se obrana obešla bez inkasovaného gólu. Takhle bychom měli hrát dál, až přijde na řadu nadstavbová část (postupuje osm nejlepších - poznámka autora), kde se bude hrát o postup,“ má jasno třebíčský lodivod.

Branky a nahrávky: 4. Svoboda (Deveri), 20. Vyhnalík, 36. Vlašín (Deveri), 39. Caudr (Fusek, Stromecký), 42. Stromecký (Dobrovolný), 47. Vlašín (Deveri, Donutil), 52. Deveri (Vlašín), 54. Vlašín (Pálka), 59. Šulc (Paták, Dobrovolný), 59. Salák. Třebíč: Dusík – Donutil, Pálka, Dobrovolný, Ivaník, Krejčí, Vyhnalík, Kučera, Jakič – Vlašín, Deveri, Svoboda – Paták, Šulc, Kazatel - Caudr, Fusek, Stromecký – Outulný, Salák, Roupec. Třetiny: 2:0, 2:0, 6:0.