Dorostenci i přes dvě porážky herně nepropadli

Třebíč, Žďár nad Sázavou – Dvakrát sice prohráli, ale po herní stránce byli až na několik výpadků extraligovému favoritovou vyrovnaným soupeřem. Hokejoví starší dorostenci Horácké Slavie mají za sebou první přípravné dvojutkání se Žďárem nad Sázavou.

11.8.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník / redakce redakce

TŘEBÍČ – ŽĎÁR N. S. 2:5
Extraligoví hosté se začali plnit roli favorita už v první třetině, kdy se střelecky prosadili dvakrát. „Přestože jsme nastoupili k prvnímu přátelskému utkání rovnou proti celku, který hraje vyšší soutěž, snažili jsme se na to nemyslet a podat kvalitní výkon. Mužstvo se vzhledem k začátku sezony teprve sehrává a učí při hře spolupracovat, proto bylo naším hlavním cílem zapojit všechny hráče z týmu,“ vysvětluje asistent trenéra Horácké Slavie Milan Přibyl.

Prostřední dvacetiminutovka byla vyrovnanější a závěrečné dějství skončilo nerozhodně. „Konečný výsledek byl sice pro nás nepříznivý, ale pevně věřím, že si hráči z dnešního zápasu odnesli cenné zkušenosti a motivaci na sobě pracovat za účelem podávání skvělých herních výkonů v nadcházející sezoně,“ hodnotí Přibyl.

Branky a nahrávky: 39. Caha (Marek), 49. Nejedlý (Mojdl, Libor Dvořák) - 1. Jindra (Hromádka), 19. Bačo, 28. Dospěl (Gergel), 30. Gergel (Černohorský), 40. Berčík (Gergel, Černogorský). Třetiny: 0:2, 1:2, 1:1. Třebíč: Kružík (31. Dobrovolný) - Lukáš Dvořák, Marek, Vlk, Koňařík, Škrdlová, Pacalová, Němec - Kameník, Válek, Bednář - Libor Dvořák, Nejedlý, Caha - Vedral, Mojdl, Kotačka - Makovička, Pacal, Svoboda - Pavelka, Průša, Viskot.

ŽĎÁR N. S. - TŘEBÍČ 8:2
Oba aktéři v týdnu změřili síly ještě jednou, tentokrát na ledě Plamenů. Domácí Žďár určil ráz utkání už v první třetině, kterou ovládl. Ve zbytku zápasu už byli hosté vyrovnanějším soupeřem, i když se jim výsledek zkorigovat nepodařilo.

„Soupeř má svou kvalitu a tým poskládaný ze špičkových hráčů z celé republiky. Nevyšel nám začátek a brzy jsme inkasovali pět gólů. Od 10. minuty se nám ale podařilo hru v určitých fázích vyrovnat a odehrát dobrých padesát minut. Znovu jsme vystřídali všech dvaadvacet hráčů včetně dvou gólmanů,“ shrnul třebíčský kouč Radek Novák.

Branky a nahrávky Třebíče: Válek (Dvořák Libor), Kotačka (Mojdl, Vedral). Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 5:0, 2:2, 1:0. Třebíč: Dobrovolný (31. Kružík) – Lukáš Dvořák, Karel Svoboda, Vlk, Koňařík, Škrdlová, Pacalová, Němec, Marek – Libor Dvořák, D. Svoboda, Válek – Mojdl, Kotačka, Vedral – Pacal, Makovička, Pavelka – Průša, Viskot, Kameník.

11.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Zloděj ukradl v truhlářské dílně bourací kladivo a elektrickou kytaru

Jaderná elektrárna Dukovany.

Hermetické boxy dukovanské elektrárny jsou v dobrém stavu

Ve dvě hodiny muž vykradl hospodu, v pět už měl pouta na rukou

Moravské Budějovice - Policisté velmi rychle objasnili případ vloupání do restaurace, ke kterému došlo v neděli v Moravských Budějovicích.

Podívejte se na další miminka z třebíčské porodnice a hlasujte v anketě

Třebíč - Díky vstřícnosti třebíčské porodnice Vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel. Každý týden naši spolupracovníci objíždí porodnice a fotí nově narozená miminka.

Výsledek voleb hodnotím velmi špatně, reagoval lídr komunistů na Vysočině

Hrotovice - Patří k nejdéle sloužícím poslancům a uvnitř KSČM k ceněným osobnostem, protože ho hlasy voličů s železnou pravidelností vynášejí do Sněmovny už od roku 1996. Komunista Pavel Kováčik z Hrotovic, lídr kandidátky na Vysočině, nezklamal ani tentokrát. Jen nadšení, že opět usedne na poslaneckou lavici, přehlušuje fakt, že KSČM neudělala dobrý výsledek.

V odlehlých vsích zvítězil Okamura. Moc jiných politiků se tam nehrnulo

Třebíčsko - „Jsem z toho zděšený,“ okomentoval starosta malých Lovčovic u Jemnice Josef Kolář výsledky voleb ve své vesnici. Zvítězilo tam hnutí SPD Tomia Okamury se ziskem 27,65 procent hlasů. Na Třebíčsku se tomuto politickému uskupení vůbec dařilo. S 11 procenty bylo druhé v pořadí. Na Vysočině přitom SPD skončilo čtvrté a na sousedním Žďársku dokonce sedmé.