HODONÍN – TŘEBÍČ 2:4
Horáci díky zácpě na dálnici dorazili s jedna a půlhodinovým zpožděním, ale to na jejich hře nebylo znát. Už v 15. vteřině otevřel skóre z první střely Sigmund, který ve třetí minutě také zvýšil. „Dojeli jsme tam deset minut před začátkem utkání. Ovšem i bez dostatečné přípravy jsme začali skvěle," pochvaluje si hostující kouč Karel Vejmelka.

Jeho tým ubránil v 10. minutě dvojnásobné oslabení, ale při následné hře pět na pět inkasovali po dorážce. Hodonínu pak nabídl vyrovnání díky faulu kolenem Strnad, který Třebíč oslabil na sedm minut a sám byl vyloučen do konce utkání. Toho domácí využili a začínalo se od znovu.

V prostřední části se hrál vyrovnaný hokej, ve kterém dominovali oba brankáři, díky kterým se skóre neměnilo. V polovině závěrečného dějství hosté hosté čtyři vyloučení a půlminuty dokonce hráli ve třech.

Jihomoravané se však neprosadili, a tak ve 44. minutě udeřilo na opačné straně, kdy vrátil Třebíči vedení Dvořák. O pět minut později při hře čtyř proti čtyřem dokonal hattrick Sigmund a bylo prakticky rozhodnuto.

„Poté jsme se opět museli bránit početní nevýhodě, ale bojovností, nadšením a perfektním výkonem brankáře Šoustala jsme vítězství ubránili. Zápas určitě diváky nenudil, pořád se něco dělo a bylo na co koukat. Klukům musím poděkovat za bojovný a trpělivý výkon," hodnotí trenér Horácké Slavie.
Branky a nahrávky: 12. Linder (Smetková), 18. Skriba (Veselý) – 1. Sigmund (Dvořák), 3. Sigmund (Svoboda), 44. Dvořák (Michálek), 49. Sigmund (Erat). Rozhodčí: Volf – Kocián, Kučera. Vyloučení: 5:8, navíc Strnad (Třebíč) 5 + 2 minuty a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 69. Třetiny: 2:2, 0:0, 0:2. Třebíč: Šoustal – Erat, Strnad, Svoboda, Pacalová, Dundálek, Bednář, Dvořák, Lupač, Michálek, Nejedlý, Sigmund, P. Trnka, Pacal, Válek.

TŘEBÍČ – ŠUMPERK 3:1
Hosté byli v úvodním dějství aktivnější a po zásluze odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem. „V první třetině jsme byli pomalí a nedůrazní. Soupeř měl lepší pohyb a v 15. minutě svoji snahu korunoval úvodní brankou," uznal domácí kouč Karel Vejmelka.

Jeho svěřenci po změně stran přidali a hned v úvodu vyrovnal po dorážce Svobodovy střely Sigmund. Ve 37. minutě předvedli Třebíčští pohlednou akci, po které si Nejedlý vyměnil puk se Sigmundem a perfektním blafákem strhl vedení na stranu Horácké Slavie.

„Byla to asi nejhezčí akce zápasu. Ve druhé části jsme se zlepšili, ale stále byla ve hře řada zbytečných nepřesností a zkažených přihrávek. Přesto jsme vyrovnali a pak šli do vedení," komentuje domácí lodivod.

Hostitelé nevyužili na přelomu prostřední a třetí části pětiminutovou přesilovku. Vítězství Třebíče pečetil až tři minuty před koncem zápasu parádní střelou z mezikruží Michálek.

„Poslední dvě minuty jsme hráli aktivně. Výborný výkon podal opět brankář Juda. Na své gólmany můžeme být zatím hrdí, je to základní kámen našich trpělivých vítězství," uzavřel hodnocení Vejmelka.
Branky a nahrávky: 21. Sigmund (Svoboda), 37. Nejedlý (Sigmund), 57. Michálek (Dvořák) – 15. Spatharis (Holínek). Rozhodčí: Kotlík – Sibera, Suchý. Vyloučení: 3:3, navíc Rutar (Šumperk) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:0. Třebíč: Juda – Erat, Svoboda, Pacalová, Havelka, Michálek, Sigmund, Dvořák, Nejedlý, Bednář, Dundálek, Lupač, Průša.