Hned v následujícím střetnutí, ke kterému zajížděli na sever Moravy, kde se utkali s Frýdkem-Místkem. Třebíčští mladíci v okleštěné sestavě na horké půdě dokázali v závěrečných šesti minutách vyrovnat dvoubrankový náskok soupeře.

KOMETA ÚVOZ – TŘEBÍČ 1:3


Brňané do utkání nastoupili s úpornou defenzivou. Přesto Třebíč už během úvodního dějství začala plnit roli favorita, kdy zásluhou Danka Deveriho v desáté a Jiřího Peroutky v šestnácté minutě získala dvougólový náskok.


„Kometa vycházela ze zabezpečené obrany a výborně chytal jejich gólman. Takové zápasy teď už budou všechny. Soupeři si uvědomují, že hrají proti prvnímu a snaží se to odbránit a uhrát pro ně přijatelný výsledek,“ má jasno třebíčský kouč Luboš Sláma.


Na začátku druhé části hosté Milanem Kazatelem zvýšili na 3:0. Slavisté nadále měli více ze hry.


V poslední třetině hosté vystřídali brankáře, kdy Lukáše Dusíka nahradil Jiří Černý.


Vedoucí celek soutěže nadále svého soka přehrával, o čemž svědčí poměr střel 47:19 ve prospěch Třebíčanů. Hostitelé nakonec ještě dokázali snížit.
„Kometa je houževnatý soupeř. Jsem rád, že jsme to utkání vyhráli. Pravda mohlo to být i vyšším rozdílem, ale důležitá je výhra,“ hodnotí trenér Třebíče.

Branky a nahrávky: 10. Deveri (Vlašín), 16. Peroutka (Deveri), 21. Kazatel (Paták, Šulc). Třetiny: 0:2, 0:1, 1:0. Třebíč: Dusík (40. Černý) – Peroutka, Jakič, Dobrovolný, Ivaník, Krejčí, Vyhnalík, Kučera – Deveri, Vlašín, Horký – Paták, Šulc, Kazatel – Caudr, Fusek, Stromecký – Salák, Donutil, Roupec.

FRÝDEK-MÍSTEK – TŘEBÍČ 5:5


Mladíci Horácké Slavie na horkou půdu Severomoravanů zavítali v okleštěné sestavě s patnácti hráči a s výjimkou Jana Saláka bez hráčů deváté třídy.
Lídrovi soutěže chybělo útočné kvarteto Fusek, Caudr, Weiss a Stromecký.


Už ve čtvrté minutě domácí využili početní převahu a ujali se vedení. Třebíčská odpověď přišla tři minuty před první sirénou, kdy se skóre měnilo opět v přesilové hře, kterou využil bek Filip Ivaník.


Na začátku druhé dvacetiminutovky se hostitelé opět ujali vedení. Ovšem hosté zásluhou urostlého obránce Petra Donutila, jenž nastoupil ve třetím útoku, za necelou minutu vyrovnali.


Ve 32. minutě se Třebíčští gólem Milana Kazetele poprvé v utkání dostali do vedení, které jim vydrželo do odchodu do kabin.
Na to Severomoravané reagovali po třech odehraných minutách poslední třetiny, kdy vyrovnali. O pět minut později přišla pro hosty černá tříminutovka, ve které dvakrát inkasovali a rázem prohrávali 3:5.


V této chvíli hosté ukázali svojí sílu a o tři minuty později zásluhou Lukáše Patáka snížili na rozdíl jediné branky. V 56. minutě v početní převaze vyrovnal obránce Jiří Peroutka na konečných 5:5.


„Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedený výkon v závěru, kdy v poslední třetině ukázali svoji sílu a i v okleštěné sestavě dokázali vyrovnat. Tento výsledek považuji za úspěch,“ hodnotí třebíčský kouč.

Branky a nahrávky: 17. Ivaník, 23. Donutil, 32. Kazatel (Ivaník, Dobrovolný), 54. Paták (Šulc, Donutil), 56. Peroutka (Paták, Krejčí). Třetiny: 1:1, 1:2, 3:2. Třebíč: Dusík – Peroutka, Jakič, Dobrovolný, Ivaník, Krejčí, Vyhnalík – Deveri, Vlašín, Svoboda – Paták, Šulc, Kazatel – Salák, Donutil, Kučera.