Celkově je soutěž vyrovnaná, neboť jsou na dalších pozicích srovnané další tři týmy. Na pátou Porubu má lídr soutěže jen pětibodový náskok.
„Po několika nevydařených zápasech může být všechno jinak, zvedá varovný prst třebíčský kouč Luboš Sláma.
Třebíčský tým vynikajících výsledků dosáhl kolektivní hrou a nejlepším útokem soutěže, který v 17. utkáních nastřílel 85 branek, což činí v průměru rovných pět gólů na zápas.


„S prvním místem jsme maximálně spokojeni. Hlavně nás těší, že kluci táhnou za jeden provaz, hrají jako parta a ne individuálně také dáváme spoustu gólů. Stejně jako mi chtějí hrát o postup,“ říká trenér Třebíče.


Jeho tým má na svém kontě dvanáct výher, tři remízy a jen dvě porážky. „Všechny zápasy se dají vyhrát, ale pokaždé to nevyjde. V Porubě jsme byli oslabeni a nezvládli jsme to fyzicky. S Uherským Hradištěm jsme začali dobře, ale po zbytečných chybách v obraně jsme dostávali laciné góly, na které jsme už nezareagovali,“ má jasno trenér Třebíče.


„Ze Žďárem byla remíza víceméně smolná. Se Znojmem jsme nedokázali dobře rozehraný zápas dotáhnout do vítězného konce. Soupeř byl lepší a zasloužil si vyrovnat,“ uznává třebíčský lodivod.
Ostatní utkání už jeho zvládali bravurně. Někteří soupeři z třebíčského ledu odjížděli s výpraskem a jiní odevzdávali body po gólových přestřelkách.
„Je sice pravda, že dostáváme poměrně moc gólů, ale je důležité jích dát více než soupeř. Taky se mi více líbí, když utkání skončí 7:6, než 1:0,“ vysvětluje šéf třebíčské lavičky.


„Samozřejmě, že na obranné fázi ještě musíme zapracovat. Kluci hrají více dopředu, což je dobře, ale musí se také vracet a nezapomínat bránit,“ dodává.
„Postupně je chceme učit hrát bojovný, extraligový styl. Více nasazení, důrazu a dohrávání soubojů,“ prozrazuje třebíčský kouč.