Kadaň přijede do Kotliny zakončit svůj trojboj s týmy z Vysočiny. Tým ze severozápadních Čech nejprve překvapivě zvítězil na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě a tři dny poté porazil na vlastním ledě Třebíč.

V obou zápasech se kadaňští hokejisté prezentovali výbornou defenzivou a během sto dvaceti minut inkasovali pouze dvě branky.

V tom je hlavní síla dnešního soupeře Havlíčkova Brodu. V utkání se tedy nedají očekávat žádné střelecké hody, místo nich přijde na řadu urputný boj o každý metr ledu.

„Víme, že Kadaň moc branek v posledních zápasech nedostává, a my jsme na tom opačně. V každém utkání inkasujeme nějakou lacinou branku, kterou posadíme soupeře na koně," ví havlíčkobrodský asistent Richard Cachnín o největší slabině svého mužstva. Rebelové v deseti zápasech obdrželi již třicet sedm branek. Horší je pouze Most, který má po dvanáctibrankovém přídělu od jihlavské Dukly ještě o dvě obdržené branky více.

„Na defenzivě pracujeme v každém tréninku, ale kluci pak v zápase neplní naše pokyny. A je jedno, jestli jsou to mladí kluci nebo ti zkušení. My totiž hrajeme teď každý zápas pod velkým tlakem kvůli tomu, že jsme poslední, a z toho vznikají ty jednoduché chyby," vrací se Cachnín ke špatné defenzivě Rebelů. Právě na ni bude velmi pravděpodobně stát dnešní úspěch či neúspěch svěřenců Baruse a Cachnína.

„My už potřebujeme bodovat. Musíme hrát proto jednoduše, nepřidělávat si v obranném pásmu problémy, utkání odbojovat a spolehnout se, že nám vyjde nějaký rychlý protiútok," naznačuje Cachnín cestu, která by mohla vést k vytouženým bodům. Výhodou Rebelů může být, že Kadaň sehrála v pondělí náročný zápas proti Chomutovu, a havlíčkobrodští hokejisté by tak mohli mít více sil. Havlíčko-brodští trenéři také spoléhají na posily z extraligových mužstev, které by měly pomoci v boji o důležité prvoligové body.

„Uvidíme, kdo přijede. Extraliga má volno (hraje se poslední kolo hokejové Ligy mistrů, pozn. red.), a tak doufáme, že hráči z extraligy dorazí," dodal havlíčkobrodský kouč s tím, že až několik hodin před utkáním se dozví, s kým budou moci počítat pro zápas s Kadaní.

Zpět do čela tabulky

Ačkoliv ze šatny zní, že se na tabulku nedívají, je jisté, že hokejisté Třebíče moc dobře věděli, že vládnou I. lize. „V šatně se o umístění nebavíme, soustředíme se pouze na každý další zápas," odpovídal třebíčský kapitán David Dolníček na otázky, jaký to je pocit být v první.

Nyní Bílé hvězdy přepustily první místo Chomutovu, který je lepší pouze díky lepšímu skóre, ale v dnešním utkání mají velkou příležitost se vrátit zpět na výsluní. Most je až na dvanáctém místě a po debaklu od Jihlavy muselo sebevědomí týmu klesnout proklatě nízko.

Trenér Mostu Václav Baďourek má pro tyto situace v mužstvu Jana Alinče či Tomáše Divíška, kteří nejen táhnou mosteckou ofenzivu, ale především dokážou tým v těžkých situacích uklidnit. A to je nyní to nejdůležitější, jelikož Most přijíždí do Třebíče, která se bude chtít po dvou prohrách vrátit zpět na vítěznou vlnu.

Z vítězné vlny tým sešel, když se do mateřských klubů muselo vrátit několik klíčových hráčů Horácké Slavie.

Oba extraligoví finalisté, Zlín a Kometa Brno, nezažívají příliš povedený vstup do nového ročníku české nejvyšší soutěže, a tak se rozhodli vyzkoušet hráče, kteří se před sezonou nevešli do kádru. Zlín si stáhl Tomáše Štůralu a jako náhradu poslal Luboše Horčičku, jenž však nezažil v bíločerveném dresu zrovna šťastnou premiéru. „Luboš se proti Kladnu zranil a zatím nevíme, jak to s ním bude vypadat," řekl Mička ke stavu Horčičky.

Mičkovi se navíc rozpadl druhý útok, který táhla dvojice Burian Holec. Ta nyní nastupuje v dresu Komety a místo nich se v Třebíči objevili Raška, Vondráček či Mrázek. Ti však zatím své předchůdce nedokázali nahradit. Už dnes proti Mostu však mohou nováčci v dresu Horácké Slavie ukázat, že i oni umí střílet branky.

Vítaný host

Benátky jsou pro Duklu oblíbený soupeř. V minulé sezoně vybojovala Dukla ze čtyř vzájemných utkání jedenáct bodů, a i v dnešním souboji budou chtít jihlavští hokejisté, aby všechny tři body zůstaly doma na Horáckém zimním stadionu.

Benátky se spoléhají na spolupráci s extraligovým Libercem a šanci tak zde dostávají mladí hokejisté, kteří se prezentují rychlým a agresivním způsobem hry. Benátský trenér Filip Pešán se může také spolehnout na vyrovnanou brankářskou dvojici, kterou tvoří Jan Lukáš Vítek Vaněček. Lukáš loni působil jako trojka v pražském Lvu, Vaněček letos podepsal nováčkovskou smlouvu s Washingtonem Capitals. Dobrá vizitka dvou mladíků, kteří se střídají v brance Benátek.

V Jihlavě čeká defenzivu Benátek (2. nejlepší v I. lize) těžká zkouška. Dukla v minulém kole vstřelila Mostu dvanáct branek. A stejně se chce prezentovat i před domácími diváky. „Budeme se snažit hrát aktivní hokej, a že nám tam nějaké góly spadnou, aby byli spokojení i diváci," láká fanoušky na večerní utkání jihlavský kapitán Tomáš Čachotský.

LUKÁŠ ZELENÝ