Na třebíčský led totiž přijede extraligový Eaton Pardubice, v čele s Dominikem Haškem a ostatními hvězdami elitní české soutěže.


„Chceme tu připravit takovou rozlučku s diváky. Věřím, že přijdou v hojném počtu, protože Pardubice přijedou v plné palbě,“ láká diváky do ochozů generální ředitel Horácké Slavie Karel Čapek.


„Nebude to totiž jako přípravné utkání před sezonou, kdy by zkoušeli různé hráče, ale přijedou kompletní včetně Dominika Haška. Myslím, že to bude pro diváky zajímavé utkání,“ dodává vzápětí.


I trenér Jaromír Šindel se na utkání těší a věří, že se se sezonou rozloučí zajímavým hokejem.


„Zápas s Pardubicemi je pro nás příležitostí k takové malé omluvě divákům. Chceme se v něm představit v poněkud lepším světle, než tomu bylo v posledním zápase play off s Hradcem. V tom šestém utkání sice hráči chtěli, ale už to prostě nešlo,“ myslí si Šindel.


Pikantní však bude toto utkání především pro útočníky Lukáše Nahodila a Petra Obdržálka. Prvně jmenovaný totiž do Pardubic po sezoně přestupuje a s Obdržálkem pomohou Pardubicím už i v letošním play off. V dnešním utkání se však ještě představí v dresu domácích.


„Bude to určitě zajímavý zápas. Chceme lidem ukázat, že hokej hrát umíme a že do extraligového týmu po sezoně nepřestupuji jen náhodou a že na to mám. Musím zabrat a hrát co nejlépe to půjde,“ těší se Nahodil.


Utkání však nechce brát jako rozlučku s klubem, ve kterém vyrůstal. „Budu to brát jako rozlučku po sezoně, ne jako konečnou rozlučku. Mám ve smlouvě totiž dané, že kdybych nehrál v Pardubicích, mohl bych v Třebíči odehrát v příští sezoně nějaký zápas,“ hlásí mladý forvard.