Výsledkově to sice na severu nevyšlo, jeho tým prohrál 2:4, ale nic to nezměnilo na tom, že Tomáš Čachotský na nedělním dopoledním tréninku převzal od trenéra Viktora Ujčíka a maskota Dukly dres s číslem 900! „Je to fajn. Ve Vrchlabí mi to někdo říkal, že devítistovka asi bude. Takže jsem to jakoby věděl, ale dopředu jsem nestudoval, jestli mi zbývá osm nebo devět utkání. Zvolna jsem se přehoupl do druhé půlky kariéry,“ vtipkoval pro klubový web útočník, který nosí na dresu devadesátku.

Na komornější atmosféru předání si nestěžoval. Ale pokud se situace kolem koronaviru zlepší a fanoušci budou vpuštěni do ochozů, zažije ještě jedno „oficiální“ a tomuto činu řádné ocenění. „Moc děkuji za dres a vůbec za všechno. Přeji si, ať začneme normálně žít a lidi začnou pouštět na zimáky. Ať je pravá atmosféra k hokeji,“ přeje si Čachotský.

A co tisícovka, ta je v plánu? „Stát se to může. Nevím, co bude za rok, za dva. To takhle nemůžu říct. Je důležité nebýt zraněný a aby se hrálo hodně zápasů, aby se nezkracovala sezona na polovinu jako letos. Uvidíme, jak to půjde,“ pousmál se osmatřicetiletý forvard, který má s Duklou ještě roční smlouvu, a k tomu opci.