V první desetiminutovce utkání byli aktivnější Rebelové, Třebíč si poctivě hlídala střední pásmo a čekala trpělivě na brejky. Když však domácí pohrdli i přesilovou hrou při vyloučení Wassebauera, uhodili svěřenci trenéra Jiřího Mičky.

Právě po návratu z trestné lavice vyslal Wassebauer do úniku Ostřížka, který poprvé překonal Dlouhého. Neuběhla ani minuta a Třebíč vedla o dvě branky. To Dolníček poslal do úniku v Brodě nechtěného Lukáše Havla, který zkušeně mezi Dlouhého betony skóroval. Ostrostřelec Lukáš Havel si večer v Kotlině zpříjemnil na začátku druhém třetiny, kdy přidal svou druhou branku.

Heřman: Přes psa nevidím na tramvaj

Potom přišel sporný moment utkání. Při přesilovce 5 na 3 neuznal rozhodčí branku Janu Heřmanovi, který ji podle něj dosáhl vysokou holí. „Já nevidím přes psa na tramvaj, tak to by musela být hokejka hodně vysoko," okomentoval s hořkým úsměvem důležitý moment zápasu Heřman.

Situace pochopitelně rozdělila v názorech i trenéry obou soupeřů. Ale paradoxně opačně, než by se zdálo.
S Heřmanem totiž souhlasil hostující kouč Jiří Mička. „Branka podle mě měla být uznána," uvedl k inkriminovanému momentu rovněž bývalý Rebel.

Naproti tomu domácí trenér a manažer Miroslav Barus se tentokrát přiklonil k verdiktu rozhodčího. „Z mého pohledu to vysoká hůl byla," dodal.

Konec druhého dějství patřil Třebíči, která zvýšila své vedení opět Ostřížkem a pátou branku vstřelil Erat po přihrávce Havla. „Jsme rádi, že vyhráváme a jsme na prvním místě, vážíme si toho a jsem spokojený. Ze svých branek jsem měl radost, ale je to stejná radost jako z každé jiné branky," konstatoval dvougólový střelec Lukáš Havel.

Už jen snížili

Závěrečnou třetinu hosté za stavu 0:5 podvědomě vypustili a nechali Rebely snížit zásluhou Maliníka a Kuchlera. „V první třetině jsme udělali dvě hrubé chyby a to nás srazilo do kolen. Ve druhé třetině nás soupeř jednoznačně přehrál a ve třetí třetině trochu polevil a my jsme hráli dobře. To je ale prostě málo," zhodnotil zápas brodský trenér Miroslav Barus.

„Do zápasu jsme šli s tím, že chceme hrát dobře do obrany a využít případných chyb Havlíčkova Brodu. V první třetině jsme dvakrát ujeli a dali jsme z toho dva góly. Tím jsme zápas nasměrovali správným směrem. Druhou třetinu jsme odehráli parádně a přidali jsme další góly. Třetí třetina byla katastrofální, to si v pondělí na tréninku vyříkáme. Domů vezeme tři body a jsme za to rádi," neskrýval spokojenost třebíčský stratég Jiří Mička.