Podle předpokladů v něm uspěla rozjetá Dukla, která Rebely porazila 4:1. Úspěšná byla také Třebíč, která porazila Beroun na jeho ledě 3:1.

Nové koště dobře mete. Tohle přísloví v derby zápase neplatilo. Střelecké trápení brodských hokejistů nadále pokračuje a zatím ho nepozastavil ani nový kouč Rebelů Jiří Rech, který na Vysočinu zavítal z Hodonína.

Brodským hokejistům to přestalo „lepit" v domácím utkání s Třebíčí, kdy čisté konto uhájil Čiliak. Od té doby uběhlo dalších šest domácích zápasů a střelecká produktivita je pouhá jedna branka na zápas. Z Kotliny ještě odjížděl s čistým štítem písecký Cikánek, litoměřický Přikryl a daleko k němu neměl ani jihlavský gólman Filip Novotný. Toho nakonec překonal na začátku třetího dějství Lukáš Endál.

Rebelům nejdříve nebyla uznána branka po příliš včasném odpískání rozhodčích, když Novotný neměl puk zcela pod kontrolou. Potom následovaly do deváté minuty dvě přesilovky, které dokázala jihlavská Dukla využít. Nejdříve šťastně dostal puk za Suchanova záda Kolafa, když se po teči ztratil brodskému gólmanovi puk z dohledu. A o minutu později Jihlava brodskou čtveřici při přesilovce vyšachovala, na konci pěkné kombinace byl Ficenc.

„Tady se mluví o nějakých šancích, že nedáváme, ale jsme před derby v nějaké situaci a začneme utkání tak, že ve dvanácté minutě máme tři vyloučené a dostaneme z toho dva góly, tak je potom těžké hrát takové zápasy," nechápavě kroutil hlavou nad vstupem do utkání brodský útočník Lukáš Endál.

Po přestávce se snažili Rebelové s výsledkem něco udělat, tlačili se před Novotného, ale ani největší šance Meidla brankou neskončila. Zákonitě tak musel přijít trest. Ve 38. minutě si slabou chvilku vybral Suchan, když mu střela Drtiny od modré proklouzla mezi betony. „Ve druhé části jsme se dostali pod tlak, soupeř zvýšil aktivitu, bruslení, byl důrazný. My jsme udělali pár faulů v obranném pásmu, byli jsme pětkrát vyloučeni, a to je špatně. Takže z tohoto pohledu ta druhá třetina nebyla dobrá," měl výhrady k druhému dějství jihlavský kouč Petr Vlk. Vstup do třetí třetiny vyšel náramně Rebelům. Už po dvanácti vteřinách překonal Novotného Lukáš Endál a vykřesal pro brodské hokejisty naději na bodový zisk. Jenže tu vzápětí uťal Krupka, když prostřelil Suchana.

Rech: Rozhodl úvod

„Nevyšel nám vstup do zápasu, Jihlava potrestala naše chyby. Ve druhé třetině jsme soupeře přestříleli 22:8 a paradoxně jsme ji 0:1 prohráli. Zkrátka nedáme šance," zhodnotil svůj premiérový zápas na lavičce Rebelů Jiří Rech. V čem viděl příčiny zisku tří bodů hostující Petr Vlk: „Když to vezmeme v globálu, tak kluci byli stateční v osobních soubojích a vydrželi i v té chvíli, kdy jsme se dostali pod tlak."

Horácká Slavia navázala na předchozí dobré výkony a z Berouna si odvezla tři body. Vítězství se ale nerodilo lehce. Utkání bylo vyrovnané od začátku až do konce, v úvodní dvacetiminutovce byli Medvědi dokonce lepším týmem.

„První třetina byla z obou stran opatrná. Nelíbil se mi náš pohyb a aktivita. Do zápasu jsme se těžko dostávali, ale od druhé třetiny jsme byli lepší družstvo," hodnotil po zápase výkon svých svěřenců trenér Kamil Pokorný.

Přesně podle jeho slov přebrali ve druhé části iniciativu třebíčští hokejisté. Dokázali si vytvořit celou řadu dobrých příležitostí, ztroskotávali však na vynikajícím brankáři Furchovi. „Držel jim naději na lepší výsledek. Samozřejmě bylo to trochu psychicky náročné, když máte za třetinu pět tutovek a on vám všechny zlikviduje. Nabádali jsme hráče k trpělivosti. Měli jsme si hlídat i nulu vzadu, protože kdyby šli domácí do vedení, bylo by to složitější," prozradil pokyny, které uděloval svým svěřencům.

Gólů se tak nepočetné obecenstvo dočkalo až ve třetí části. Nejprve poslal do vedení hosty Dolníček, v 52. minutě však po nádherném sólu srovnal Karpov. „Bohužel jsme dostali hloupý gól, kdy jsme nechali hráči soupeře dostatečný prostor se rozjet. Ale přesto se nám podařilo mužstvo semknout a zaslouženě došlo k vítězství," těšilo Pokorného. Jeho svěřenci se totiž nevzdali, a během dvou minut díky zásahům Bilčíka a Vondráčka rozhodli o bodovém importu na Vysočinu.

Třebíč tak díky třem výhrám ve čtyřech utkáních zastavila pád tabulkou, a naopak opět poskočila vzhůru na pátou příčku.