ŽĎÁR N. S. - M. BUDĚJOVICE 10:1

Derby začalo pro hostující Žihadla nehorším možným způsobem. V 7. minutě nahodil kotouč Wasserbauer a Jícha jej usměrnil za záda gólmana Vacka – 1:0. Uběhlo přesně 42 vteřin, když Bureš našel mezi kruhy najíždějícího Heinricha, jenž poslal jemnou tečí puk do branky – 2:0. Když se za další minutu od modré potřetí prosadil Lojek, byli hosté zralí na ručník. Definitivní KO jim pět minut před první sirénou střelou z prostoru před brankovištěm zasadil Medek – 4:0.

Plameny byly při střelecké chuti i po změně stran. Ve 23. minutě se po Kovářově nahrávce do odkryté rány trefil Adam, už na 6:0 pak v poslední minutě druhého dějství zvýšil Lojek. V závěrečné třetině už se utkání pouze dohrávalo, přesto se diváci dočkali magické desítky. Během pěti minut završil dvěma přesnými zásahy svůj hattrick Adam, totéž se využitou přesilovou hrou v 50. minutě podařilo Lojkovi – 9:0. Desátou branku zařídil přesnou ránou z levého kruhu Černohorský, alespoň čestného úspěchu hokejistů Budějovic dosáhl tři minuty před závěrečnou sirénou Krutiš – 10:1.

Branky a nahrávky: 7. Jícha (Wasserbauer), 8. Heinrich (Bureš), 9. Lojek (Kovářů), 15. Medek, 23. Adam (Kovářů), 40. Lojek (Kunstmüller), 42. Adam (Kovářů, Chlubna), 47. Adam (Lojek), 50. Lojek (Wasserbauer), 56. Černohorský – 57. Krutiš (Horký). Rozhodčí: Reich – Křivohlavý, Hübl. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 510. Třetiny: 4:0, 2:0, 4:1. Žďár nad Sázavou: Čáp (Rulf) – Kolda, Wasserbauer, Lojek, Pleva, Koželuh, Černohorský – Jícha, Bureš, Gregar, Kunstmüller, Kadleček, Kovářů, Prokš, Knap, Medek, Adam, Chlubna, Heinrich. Moravské Budějovice 2019: Vacek (12. - 20. Radosta) – Pelikán, Kruckovyč, Bazala, Šána, Brabec, Konečný, Trnka – Molnár, Sorger, Marcinko, Hačecký, Alexa, Piš, Krutiš, Kratochvíl, Špaček, Sigmund, Procházka, Horký.