„První třetina se dá nazvat třetinou snů, protože tým hrál fantasticky,“ rozplýval se po zápase dobře naladěný kouč vítězů Jaromír Šindel.
Nažhavení domácí totiž do zápasu vlétli stejně skvěle jako ve středu proti Chomutovu. A tentokrát svoje šance dokázali přetavit v góly.

Na první se čekalo jen do 3. minuty a část z tří a půl tisíce diváků, kteří se zdrželi ve frontě u pokladen, o něj přišla. Milana Řehoře překonal z dorážky centr první třebíčské lajny David Dolníček.

Tomáš Čachotský sice v 9. minutě srovnal, ale hned o 24 vteřin později vrátil Horácké Slavii vedení Vilém Burian, když v signalizované výhodě dokázal po nepřehledném závaru dostat puk za Řehoře.

„Tohle nemůžou naši hráči dopustit,“ kritizoval trenér Dukly Josef Augusta. „Než jsem se stačil otočit, už jsme zase prohrávali.“
Z hráčů v „orosených“ bordó dresech se nejvíc rosil jednoznačně gólman Řehoř. Domácí útočníci kolem jeho brankoviště kroužili jako vosy kolem flašky s kolou a jedničku Dukly bodli dalšími dvěma žihadly.

Nejdřív si druhý gól připsal Dolníček dorážkou tvrdé Ostrčilovy rány, stejný hráč pak v přesilovce jen čtyři vteřiny před sirénou dokonal hattrick.
„Za to, co jsme předvedli, jsme si nezasloužili vyhrát,“ uznal Augusta.

Do druhé třetiny už místo Řehoře, kterého nechávali napospas spoluhráči, nastoupil Marek Benda.

„Byli jsme před bránou slabí, v tom byl ten největší rozdíl. Milanovi jsme vůbec nepomohli. Ani za jeden gól nemohl,“ uznal útočník Dukly Lukáš Krupka.
Benda hned v úvodu přežil tutovku Káni, před kterým zívala prázdná branka. Na superkombinaci z 29. minuty, kdy pro zakončujícího Petra Obdržálka připravil gólovku Lukáš Nahodil, už ale neměl.

Dukla se přesto zvedla a vrátila se ještě do zápasu po výstavní střele Lukáše Krupky. Další šance už ale spolehlivý Tomáš Štůrala pochytal.
„To už jsme se trošku klepali a báli se o výsledek,“ přiznal Šindel, kterého vytáčela lehkomyslnost některých hráčů. „Udělali jsme pár nesmyslných rozehrávek,“ kritizoval.

Derby viděla rekordní návštěva letošní prvoligové sezony. Fanouškům Horácké Slavie ke spokojenosti chybělo snad jediné: aby se Třebíč vrátila v tabulce před Jihlavu. Po 16 kolech drží sedmé místo s jednobodovým mankem právě na šestou Duklu.

TŘEBÍČ – JIHLAVA 5:2

Branky a nahrávky: 3. Dolníček (Káňa, Bartoš), 9. V. Burian (Ostrčil), 18. Dolníček (Ostrčil), 20. Dolníček (Bartoš, Káňa), 29. Obdržálek (Nahodil, Laš) - 9. Čachotský (Dobrovolný, Bakus), 42. Krupka (Rytnauer, Hanzal). Rozhodčí: Lacina - Padevět, Prchal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 3560. Třetiny: 4:1, 1:0, 0:1. Třebíč: Štůrala - Hrbáček, Koktan, Bulička, Ostrčil, Kania, Sláma, Sedláček, Kaláb - Káňa, Dolníček, Bartoš - Kundela, V. Burian, Fila - Laš, Nahodil, Obdržálek - Čech, Zahradník, Přibyl. Jihlava: Řehoř (21. Benda) - Dobrovolný, Malena, Ficenc, Takáč, Martinka, Staněk, Kašpar, Novák - Hodek, Bakus, Čachotský - Rytnauer, Hanzal, Krupka - Fiedler, Bezděk, Man - Hrbatý, Minčák, Suk.