ŽĎÁR N. S. - MOR. BUDĚJOVICE 7:4

Úvodních dvacet minut souboje dobrých známých vyznělo pro hokejisty domácího Žďáru. Už po pěti minutách hry Bureš našel Heinricha, který střelou z první procedil puk přes gólmana Vacka – 1:0. Na začátku 12. minuty šli hráči Budějovic do čtyř a hned po sedmi vteřinách hry Adam střelou z mezikruží přidal druhou branku. Na rozdíl tří gólů pak necelé tři minuty před první sirénou zvýšil Kovářů.

Prostřední část byla hodně hektická. Hned v jejím úvodu totiž během devadesáti vteřin zamířili přesně Hovsepyan s Podlahou a Žihadla už ztrácela pouze jedinou branku – 3:2. Stačila však jediná minuta a Chlubna přesnou trefou uklidnil domácí fanoušky. Ve 28. minutě mířil přesně mezi betony Vacka opět Chlubna a bylo to znovu o tři branky – 5:2. Hosté pak přežili další z řady oslabení a po polovině normální hrací doby se vrátili do hry. Nejprve se přesnou střelou nad Čápův levý beton nemýlil Kosnar, ve 35. minutě pak příklep Svobody znamenal dramatizaci skóre – 5:4.

O možný bodový zisk se hráči Budějovic připravili vlastní nedisciplinovaností v závěrečné části. Ve 49. minutě dostal Brabec za vražení na hrazení jednoho z hráčů Žďáru trest na pět plus deset minut do konce utkání a Heinrich v následné přesilové hře Plameny uklidnil. Okamžitě poté navíc dostal osobní trest také hostující Čermák. Vykřesat naději pro hosty ještě mohl Kosnar, ale nemířil přesně. Při power-play Žihadel pak definitivně rozhodl Prokš, který měl před prázdnou brankou snadnou úlohu - 7:4.

Branky a nahrávky: 5. Heinrich (Bureš, Kovářů), 12. Adam (Wasserbauer, Pleva), 18. Kovářů (Pleva, Heinrich), 25. Chlubna (Wasserbauer, Heinrich), 29. Chlubna (Lojek), 50. Heinrich (Bureš), 59. Prokš – 22. Hovsepyan (Kosnar, Kruckovyč), 24. Podlaha (Krutiš, Kruckovyč), 33. Kosnar (Hovsepyan, Alexa), 35. Svoboda (Podlaha, Kruckovyč). Rozhodčí: Held - Vašíček, Král. Vyloučení: 3:6, navíc Šána, Čermák 10 minut osobní trest, Brabec 5 + 10 minut osobní trest do konce utkání za vražení na hrazení (všichni M. Budějovice). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 3:0, 2:4, 2:0. Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Spálovský, Kališ, Lojek, Pleva, Koželuh, Půža – Kovářů, Wasserbauer, Heinrich, Gregar, Bureš, Prokš, Kadleček, Ferda, Adam, Chlubna, Medek, Kunstmüller, Štola. Moravské Budějovice: Vacek (Helešic) – Bazala, Kruckovyč, Trnka, Šána, Brabec, Čermák, Marcinko – Kosnar, Alexa, Podlaha, Krutiš, Hovsepyan, Piš, Sorger, Sigmund, Špaček, Svoboda.