M. BUDĚJOVICE – VAL. MEZIŘÍČÍ 3:4 pp

Žihadla, povzbuzená prvním sobotním úspěchem v sezoně, začala skvěle a již ve 4. minutě vedla. Po střele Procházky gólmanovi Málkovi vypadl puk, který rychle vrátil do sítě dobře hlídkující Horký. O tři minuty později mohl vyrovnat Weintritt, ale gólman Haloda si na jeho blafáku smlsnul. Hosté pak neuspěli ani v dalších dvou solidních pozicích, ale na začátku druhé třetiny vyrovnali v přesilovce. Seidler se trefil od modré přesně pod horní tyčku.

Bobři se však z vyrovnání dlouho neradovali. Těsně před polovinou zápasu se prosadil opět elitní útok Žihadel a Horký se trefil mezi betony Málka. Toho pak vystřídal Slovák.

Vstup do třetí třetiny se však domácím nevydařil. Přesnou střelu tentokrát vyprodukoval po přihrávce Seidlera forvard Vaněk – 2:2. Valaši se pak osmělili, ale Moravské Budějovice našly ještě rychlejší odpověď. Krásnou akci zakončil trefou obránce Čermák. Bobrům se však podařilo vyrovnat i potřetí, Romančíkovu střelu dorazil Seidler. Rozhodnout muselo prodloužení, které ukončil po necelých dvou minutách Běhal.

Branky a nahrávky: 4. Horký (Procházka, Krutiš), 30. Horký (Krutiš, Procházka), 44. Čermák (Horký, Procházka) – 24. Seidler (Weintritt, Vaněk), 41. Vaněk (Seidler), 55. Seidler (Romančík), 62. Běhal (Romančík, Pořízek). Rozhodčí: Slavka – Musil, Komínek. Vyloučení: 4:1, navíc Brabec (MB) a Andris (VM) 2+2, využití: 0:1. Diváci: 369. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2 – 0:1. Moravské Budějovice: Haloda – Bazala, Marcinko, Kruckovyč, Trnka, Šána, Brabec, Čermák – Svoboda, Procházka, Krutiš, Kosnar, Molnár, Horký, Špaček, Piš, Hovsepyan, Sigmund, Sorger.