Hlavní hvězdou večera se stal Roman Erat. „Roman Erat hrál výborně, stejně jako všichni," nechtěl třebíčský asistent Radek Novák po utkání strhávat pozornost na autora čtyř branek. Erat se v základní části během sedmačtyřiceti zápasů trefil pouze osmkrát. V základní části spíše pozice pro spoluhráče připravoval ,než aby sám góly střílel. V úvodním čtvrtfinálovém duelu tomu však bylo naopak. „Ani teď nevím, kdy naposledy jsem vstřelil čtyři branky v jednom utkání," říkal zkušený útočník po utkání.

Povedený výkon však nechtěl přeceňovat. „Podařilo se nám do série dobře vstoupit, vyhráli jsme první zápas, ale to je tak všechno," komentoval skromně vysoké vítězství a upozorňoval: „Bude to boj až do konce, kde rozhodnou maličkosti." Stejně k vydařenému utkání přistupoval i Novák: „Šli jsme za prvním bodem a ten máme. To je všechno. Ten, kdo vlítne do vzdušných zámků, mohl by na to doplatit."

Tvrdá rána

První čtvrtfinálové utkání přineslo kromě deseti branek také několik nešťastných momentů. U dvou z nich byl jeden z noviců v třebíčské sestavě Aleš Holík. Nejprve zasáhl prudkou střelou havířovského brankáře Matouška, který musel být odvezen do nemocnice. „Vypadá to na lehký otřes mozku, takže musíme povolat někoho dalšího," okomentoval stav své brankářské dvojky havířovský kouč Jan Daneček. Při druhém smolném momentu byl sám Holík naražen na mantinel, nemělo by však jít o nic vážného.

Matoušek naskočil do zápasu ve 24. minutě, kdy mu po čtvrté inkasované brance přenechal místo trenérův syn Lukáš Daneček. Matoušek však v brance vydržel pouze pět minut. Poté se dostal Holík ke kotouči a tvrdě jej vypálil na havířovskou branku. „Bylo to nepříjemné," vracel se třebíčský obránce k nešťastné situaci. „Vystřelil jsem a hned jsem viděl, jak šel dolů. Zvedl hlavu a dostal na bradu. Okamžitě jsem věděl, že je zle."

Naštěstí pro havířovského brankáře dopadla celá situace ještě dobře. „Jsem rád, že mu v uvozovkách nic není a má jenom otřes mozku," těšilo Holíka, že zranění není tak vážné. Holík se okamžitě zajímal o zdravotní stav svého soupeře a přál mu brzké uzdravení: „Tady není místo na sprosté nadávky, hráči se musí podpořit v takové situaci." Pochválil i třebíčské diváky, kteří Matouška ze stadionu vyprovodili potleskem. „Diváci zareagovali výborně."

Havířov kromě problémů s brankáři musí řešit i potíže s obránci. „Zůstalo nám šest obránců a jsou to pouze junioři, což je velmi složité v těchto vypjatých vyřazovacích zápasech," posteskl si kouč Daneček, kterému se před play-off zranil zkušený Jiří Krisl a v prvním utkání si přivodil lehčí zranění Radim Ostrčil.

LUKÁŠ ZELENÝ