Na vrchol sezóny byl HC Chotěboř perfektně připraven. V nejkratším možném termínu zdolali chotěbořští hokejisté Humpolec, jen jednou klopýtli v semifinále s obhájci prvenství z Pelhřimova.

Finálovým soubojem prolétli znovu suverénně. Bez ztráty kytičky, v nejrychlejším možném čase. „Rychle? Spíš zaslouženě,“ ohlíží se za vrcholem sezóny Richard Cachnín. „V každém zápase jsme byli o krok dopředu, mužstvo pracovalo jako dobře namazaný stroj. Nutno ale říci, že soupeř nám nedal nic zadarmo.“

Fanoušci HC Chotěboř slaví. Jejich tým se stal vítězem finále Krajské ligy mužů Vysočina.
Mistrem Vysočiny je Chotěboř. Byli jsme jako dobře namazaný stroj, těší Cachnína

Chotěboř bavila i svojí hrou. „Naše hra byla založená na bruslení, souhře a luxusním hokeji,“ pochvaloval si kouč. „Kromě jednoho utkání v Pelhřimově, kdy jsme skórovali jen třikrát, jsme pokaždé dali minimálně čtyři góly. Právě naše útočná síla, kolektivní pojetí a výkony gólmana nás zdobily po celé play-off,“ prozradil přednosti svého celku Cachnín ihned po posledním utkání sezóny.

Přestože aspekt brankáře zmínil kouč až jako poslední, na jeho výkonech byl úspěch postaven. „Když si hra sedne směrem dozadu, není už takovou náhodou, že se nám dařilo i v ofenzívě,“ doplnil Cachnín.

Klíčové momenty

Vstup do sezóny přitom měla Chotěboř takový vláčný. Body nepřibývaly příliš pravidelně. „Na dobrovolné tréninky chodilo osm deset hráčů. Tak jsme v zimě řekli: A dost! Sehnali jsme dva hráče, začalo se více trénovat a výsledky se dostavily,“ okomentoval první zlomový okamžik sezóny předseda klubu Jaroslav Ludvík.

Druhý přišel v prvním utkání semifinále v Pelhřimově. Domácí tehdy vedli už 4:0, přesto první bod série brala Chotěboř. „Byl to takový až jakoby malinko zázrak,“ cení si velkého obratu Cachnín.

Hlasujte pro již čtvrtou Hvězdu víkendu. Mezi nominovanými je také Karel Holub z Rantířova (v zeleném).
ANKETA. Zvolte fotbalovou Hvězdu víkendu krajských soutěží na Vysočině

Vzhledem k tomu, že přihlášky do případné baráže o druhou ligu se podávaly již před startem sezóny a Chotěboř si ji nepodala, po triumfu v kraji i pro ni sezóna skončila.

Jaká bude ta příští? „Nevím,“ krčí rameny Richard Cachnín. „To je spíš otázka na vedení. Nemám problém pokračovat. Pro mě je působení v Chotěboři, i vzhledem k podnikání, ideální a pokračování bych se nebránil.“