Svěřenci Romana Mejzlíka ztratili i teoretickou naději na celkové prvenství, a tak soutěžní ročník víceméně dohrávají. „Doufám, že k posledním třem utkáním sezony přistoupíme jako doteď a budeme hrát dobrý hokej, na který se dá koukat. Chceme poslední zápasy v tomto ročníku zvládnout," přeje si kouč Třebíče.

Sezonu dohrávají také muži Horácké Slavie, kteří mají jistotu záchrany v první lize, a tak trenéři prvního týmu dávají prostor právě juniorům. „Někteří hráči budou nominováni do A-mužstva a my to doplníme o kluky z dorostu," hlásí Mejzlík.

Někteří jeho hráči už mužský hokej okusili a během uplynulého víkendu tak absolvovali tři zápasy ve třech dnech. „Myslel jsem, že únava na nich znát bude, ale někteří mě překvapili, jak se s tím vypořádali," pochválil mladíky kormidelník Horácké Slavie.

Juniorka totiž oba poslední duely a to jak ve Velkých Popovicích (7:2), tak i doma proti Táboru (6:3) zvládla s přehledem, i když se vítězství nerodila lehce.

„Utkání v Popovicích nebylo jednoduché. My jsme proměnili všechny šance a soupeř nic. Čekal jsem, že projeví na hráčích únava, ale začali jsme dobře a v první třetině měli hodně šancí. Hráli jsme hezký hokej, a to platilo i v zápase proti Táboru. Utkání se muselo líbit," ohlíží se třebíčský lodivod.

Toho nejvíce potěšilo, jak mladí Horáci zvládají zápasové vytížení. „Program je samozřejmě uzpůsoben tomu, aby byl čas na odpočinek. A když se daří, myslím tím nám, protože áčku se výsledkově nevede, kluci mají chuť a hrají ve vysokém tempu," vysvětluje šéf třebíčské střídačky.

Hokejové menu
Liga juniorů – sk. Střed
Dohrávka 29. kola - dnes od 18.00: TŘEBÍČ – Krkonoše.
Dohrávka 34. kola – zítra od 18.15: Chrudim – Jindřichův Hradec.