Maskovaný muž v brance Žihadel již při sérii s Hodonínem sebevědomě, že s týmem dojde daleko. Právě víra ve vlastní síly byla velkým hnacím motorem Moravských Budějovic.

„Možná byl soupeř tři zápasy lepší, ale play-off rozhodují brankáři. Dominik byl rozdílovým hráčem, navíc velkou roli hrála i skvělá parta v našem týmu,“ tvrdil trenér Augustin Žák po vítězném zápase 5:2.

Jeho slova dokládají fakta. První zápas sice favorit zvládl, vypadalo to i, že by neměl mít problém s postupem. Jenže v klíčovém druhém duelu měli pevnější nervy Budějovičtí. Nezlomil je špatný začátek, ani vyrovnávací gól těsně před koncem.

Trenér Draků Josef Zavadil pak zkusil v nájezdech tah, který nevyšel. Ondřeje Halodu vystřídal Patrik Polívka, který oba první pokusy pustil. Návrat jedničky pak přišel pozdě. To Groh byl i přes dva inkasované góly mentálně silný a jeho tým vyhrál a vyrovnal na 1:1.

Třetí duel Žihadla odbojovala, trpělivě čekala na šanci a tu Petr Horký těsně před koncem využil. Závěrečný duel (jeho třetí třetina) pak byla sólovou jízdou Radima Ferdy. Třikrát obral o puk soupeřovu obranu, třikrát zavěsil.

„Šumperk musel jet k nám s tím, že musí vyhrát. My ale na našem malém hřišti umíme. Říkali jsme si, že to musíme urvat za každou cenu a to se povedlo. Fanoušci byli opět neskuteční, skvělá atmosféra. Já bych je rád pozval do dalších zápasů, aby jich přišlo opět tolik a třeba ještě více,“ uvedl pro klubový web autor hattricku. Poprávu byl odměněn po vzoru NHL ledem plným čepic.

Nyní čeká Žihadla finále a s jídlem roste chuť. „Možná je to tady poslední taková sezona a my chceme dokázat největší úspěch a snad dojdeme, co nejdál. Možná i do Chance ligy,“ řekl v euforii Ferda.