HC DUKLA JIHLAVA

7. místo, 20 bodů

Jihlavští nevyhlásili před startem nového ročníku, na rozdíl od let minulých, žádné konkrétní cíle. Kádr odchodem dvou úderných útočníků Čachotského a Zemana oslabil, nahradili je mladí hráči.

Ti potřebují nabrat zkušenosti, což na výkonu týmu Dukly bylo v řadě utkání patrno. „Máme ohromně mladé mužstvo," uvědomuje si brankář David Honzík, který patří k nové krvi v týmu. „Některé zápasy se nám vydařily, některé jsme ale zbytečně ztratili."

V tom je zatím asi největší problém dnešního jihlavského celku. „O osudu utkání rozhodují často detaily. Zbytečně jsme ztratili body v utkáních, ve kterých jsme je mohli mít. S Kladnem jsme mohli minimálně bod udělat, zbytečné byli třeba i ztráty v Šumperku a Mostě. Myslím, že jsme mohli mít tak o čtyři body víc," přemítá jednatel HC Dukla Bedřich Ščerban, který tak dává najevo mírné zklamání z dosavadních výsledků týmu: „Máme na víc. Musíme holt dál tvrdě pracovat. Věřím, že se naše hra zvedne."

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

8. místo, 19 bodů

Podobná slova zaznívají i od jihlavského rivala, z útrob třebíčského stadionu.

„Čekali jsme víc," vůbec netají generální ředitel klubu Karel Čapek. „Nejsem spokojen se získaným počtem bodů, očekával jsem, že na našem kontě bude o šest bodů víc," dodal.

Stejně jako Dukla i Horácká Slavia podává zatím výrazně nevyrovnané výkony.

Dokázala vyhrát na horké půdě v Českých Budějovicích a odehrát parádní derby v Jihlavě, zároveň ale nabídla třeba domácí propadák se Slavií. „Je nutné vidět, že tvoříme nový tým, který si teprve sedá," vysvětluje výkyvy Čapek.

Vedení klubu také mrzí, že domácí kluziště není obvyklou nedobytnou tvrzí. Třebíč má na svém kluzišti zatím pouze padesátiprocentní úspěšnost.

„To mě mrzí nejvíc. Zatím nepředvádíme našim divákům pěknou hru, viz naše poslední dvě domácí porážky. Rozhodně ale nepanikaříme. Jsem přesvědčen, že si to všechno sedne a budeme znovu naše příznivce bavit pěkným hokejem," doufá v obrat šéf Horácké Slavie.