„V Třebíči jsem byl domluvený, že pokud všechno vyjde, tak budu působit tady. Jsem rád, že to vyšlo,“ hlásí šikovný útočník, kterému se však v minulé sezoně z důvodu zranění kolena moc nedařilo.


V neděli vám začala příprava na ledě, jak se cítíte po prvních absolvovaných trénincích?


Každý rok to je docela podobné. Člověk přijde na led nerozhýbaný, a je to úplně jiný pohyb, než před tím v letní přípravě. Ale abych se přiznal, tak jsem čekal, že se budu cítit hůř. Led je docela dobrý, udělali ho kvalitně, a já doufám, že vše půjde dobře.


Musíte mít radost, že jste se po dlouhé letní přípravě konečně objevili na ledě…


Všichni máme radost. S klukama jsme se o tom bavili, když jsme měli volno. Byli jsme v kontaktu a hrozně moc jsme se těšili. Volno bylo dlouhé, ale teď už nám to zase začlo a osm měsíců budeme jenom na ledě, takže to je dobré.


Hned od začátku budete trénovat dvoufázově, kouč vás tedy ani z kraje přípravy moc nešetří…


Určitě nás nešetří, ale ono je to potřeba. V srpnu je totiž potřeba nabruslit co nejvíc kilometrů, protože pak z toho člověk žije celou sezonu. Já jsem třeba vloni v srpnu na led nechodil, a pak to bylo v sezoně hrozně moc znát. Teď prostě musíme co nejvíc bruslit, i když to nemáme moc rádi a remcáme, ale v sezoně to potom určitě oceníme.


Vy sám jste dlouho nevěděl, kde budete v příští sezoně působit a jestli vás Zlín do Třebíče pustí. Rozhodnutí padlo teprve nedávno, tak jste asi rád, že budete v Třebíči hrát i nadále…


Jsem za to rád. Jednání se docela vlekla, protože Zlín měl určité podmínky. Já jsem byl ale v Třebíči domluvený, že pokud všechno vyjde, tak budu působit tady. Jsem samozřejmě rád, protože to tu znám. Byl jsem tu domluvený na smlouvě, trénoval jsem tu a záleželo na tom, jak se domluví kluby. Ale vždy, když jsem mluvil s panem Čapkem (generální ředitel Horácké Slavie – pozn. red.), nebo s panem Pokorným (třebíčský sportovní manažer – pozn. red.), tak mi vždy říkali, že jsou jednání na dobré cestě, a proto jsem ani nebyl nervózní. Než jsme se sešli před tréninky na ledě, tak mi oba volali, že se domluvili a podepsali se Zlínem spolupráci, takže jsem naskočil na led rovnou tady.


Na čem ta jednání tak dlouho vázla?


Já jsem se do toho moc nemíchal. Bylo mi řečeno, že to je mezi manažery klubů. Myslím si, že se řešila určitá spolupráce se Zlínem, také se určitě řešila finanční stránka, protože kluby se snaží šetřit. Doufal jsem ale, že to dobře dopadne, a naštěstí to také dobře dopadlo.


Jak už jste zmínil, v Třebíči jste absolvoval celou letní přípravu. Jaká byla?


Já jsem byl spokojený. Vloni jsem měl zraněné koleno a letní přípravu jsem nedělal, takže jsem se na ni i těšil. Ze začátku mě sice ještě bolelo koleno po fotbale, ale potom jsem čtrnáct dní tyto sporty vynechal a pak se to ustálilo a už to bylo dobré. Když se to tak vezme, tak jsem letní přípravu, která je neoblíbená, dělal s chutí.


Během léta došlo na střídačce Horácké Slavie ke změně a Jaromíra Šindela nahradil Roman Mejzlík. Jaký je to trenér?


Pana Mejzlíka si všichni pamatujeme ještě z jeho předchozího působení v Třebíči, takže to pro nás až taková změna nebyla. Pan Mejzlík je mladý, progresivní trenér, takže myslím, že bude všechno v pořádku. Uvidíme, co v sezoně vymyslí na soupeře.


Nezměnil se jenom trenér, ale také došlo k docela výrazné obměně kádru. Bude ve vašich silách i přes takové změny zopakovat loňské skvělé páté místo?


Já doufám, že jo, ale to se všechno teprve uvidí. Pár kluků tady zůstalo, napřídklad David Dolníček nebo Marek Laš. Ale je pravda, že jich spousta odešla. Musíme počkat, kdo nás ještě posílí, a i podle toho pak budeme moci určit naše ambice.


Co vaše osobní ambice?


Osobně doufám, že už se nebude opakovat loňská sezona. Udělám pro to všechno. Loni jsem si laťku moc vysoko nenastavil, takže ji letos musím překročit.


V minulé sezoně jste nosil v Třebíči kapitánské „céčko“, bude tomu tak i letos?


Nevím. To si musí určit trenéři před mistrovskými zápasy. Myslím si, že to zatím nikdo ani neřeší.

Martin Čech

Narozen: 26.7.1984 v Třebíči
Výška: 184 cm
Váha: 82 kg
Post: útočník
Hůl: levá
Číslo dresu: 26

Sezony:
1999/2000 Třebíč
2000/2005 Zlín
2005/2010 Třebíč
V české extralize nasbíral dohromady 12 startů, ve kterých se do statistik nezapsal.