Trenér extraligových dorostenců Horácké Slavie Jiří Čelanský nečekaně odešel z třebíčského hokejového klubu. Na konci minulého týdne se nedostavil na trénink a pak vynechal i oba víkendové zápasy svých svěřenců. Přednost dal juniorům pražské Slavie.

„Je to pro nás velké zklamání. Zachoval se nezodpovědně vůči hráčům i vůči vedení a svým odchodem porušil platnou smlouvu,“ rozladilo generálního ředitele Horácké Slavie Karla Čapka.

„Přístupem Čelanského jsem zklamaný. Kdo zná situaci, ví, jak mě to mrzí,“ podotýká Kamil Pokorný, sportovní manažer a teď i kouč prvoligového áčka.
Devětadvacetiletý Čelanský přišel do třebíčského klubu loni na konci října po neúspěšném angažmá v ruském Orenburgu, kde vedl tamní druholigový celek.

U třebíčského dorostu vystřídal Jiřího Otoupalíka, který přijal nabídku šumperských Draků. Čelanský se zpátky na Vysočině objevil hlavně díky kontaktům s Kamilem Pokorným. Ti dva spolu trénovali havlíčkobrodské Rebely.

Čelanského teď údajně zlanařila pražská Slavia. „Ale jeho nový klub s námi vůbec nic neřešil. Proto jsme mu poslali výzvu k návratu,“ prozradil Čapek výsledek jednání výkonné rady SK Horácká Slavia. „Klub je připraven podniknout příslušné právní kroky,“ stojí v prohlášení, zveřejněném na klubovém webu.

Čelanský zatím vyjádření odmítá

Sám Čelanský zatím obsáhlejší sdělení pro média odmítá. „Vyjádřím se, až dostanu do ruky písemné stanovisko. Předpokládám, že to bude na konci tohoto nebo začátku příštího týdne,“ řekl.
Nepříjemnou situaci u mládežnických týmů klub zatím nevyřešil. Původně se měl k dorostu přesunout jeden z koučů úspěšného juniorského týmu Kamil Pokorný který tým provizorně vedl už při dvou víkendových zápasech.

Jenže Pokorný se mezitím stal po odvolaném Josefu Horešovském trenérem seniorského A–týmu, kterému má pomoci k záchraně.
„Všechny síly vrhnu k áčku. U mládeže zůstanu spíš jen jako konzultant. Náhradu k dorostu zatím nemáme,“ vysvětluje nejvytíženější zaměstnanec Horácké Slavie.
Extraligoví dorostenci jsou po 36 zápasech sezony v čtyřiadvacetičlenné tabulce třetí od konce. I proto je post trenéra tak důležitý.