Druhá nejvyšší hokejová soutěže má ve středu na programu 41. kolo. A fanoušci klubů z Vysočiny se mají nač těšit, Jihlava i Třebíč hrají shodně doma, oba od 17.30.

Hokejisté Dukly přivítají v azylu zimního stadionu v Pelhřimově celek Frýdku-Místku. A nutně už potřebují bodovat. Z posledních deseti kol totiž pouze jednou zvítězili, sobotní porážka v Porubě byla už jejich šestou v řadě.

Bohužel už se ale na hokejky hráčů jihlavského celku začíná stále více vkrádat nervozita z nepříliš vydařeného průběhu sezony. „Jako bychom na sobě měli zátěžovou vestu. Když už se dostaneme do šance, tak nám ještě ztěžkne dalším závažím,“ všiml si kormidelník Dukly Viktor Ujčík.

Útočník fotbalisté Velkého Meziříčí Antonín Plichta (v červeném) je přesvědčený o tom, že nejvyšší česká fotbalová soutěž má svoji kvalitu.
Plichta: Naše liga není vůbec špatná, bohužel chybí jen více financí a diváků

Typickým příkladem byl sobotní zápas na ledě vedoucí Poruby. I domácí lodivod přiznal, že se výhra 4:0 rodila velice složitě. Jenže zatímco soupeři se v zakončení příliš nemýlí, jihlavští střelci jakoby měli začarované hole.

Naopak v dobrém rozpoložení půjdou do souboje s nepříjemným Přerovem hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Díky sobotnímu těsnému vítězství 2:1 na ledě pražské Slavie jsou na tom dál bodově stejně s vedoucí Porubou.

Jen kvůli horšímu skóre jsou Horáci v tabulce druzí. „Kluci příkladně bojovali, nic nevypustili, navíc nás výborným výkonem podržel gólman,“ chválil své ovečky kormidelník Třebíče Kamil Pokorný.

Osm kol před koncem základní části ztrácí extraligoví házenkáři Nového Veselí (v modrých dresech) na vytoužený postup do vyřazovací části jediný bod.
Chtějí do play-off! Klíčová budou první čtyři kola, ví kouč Nového Veselí Běloch

K dobré pohodě v táboře Horácké Slavie přispívá i to, že se klubu v posledních dnech podařilo podepsat nové smlouvy s řadou hráčů.

Ze Sokolova navíc dorazil bek Vodička, který už v klubu působil. „Je to obránce, který zná místní poměry, už u nás působil a podával zde velice slušné výkony. Vlastně oklikou přes Sokolov se po dvou letech vrací do Třebíče,“ řekl Pokorný na adresu posily, která již naskočila do sobotního utkání v Praze.

CHANCE LIGA - 41. KOLO
STŘEDA: TŘEBÍČ – Přerov, JIHLAVA – Frýdek-Místek (ZS Pelhřimov), Litoměřice – Pardubice B, Vsetín – Poruba, Zlín – Šumperk (vše 17.30), Sokolov – Slavia Praha, Prostějov – Kolín (oba 18.00).