H. BROD – PELHŘIMOV 3:2

Derby se odehrálo v rychlém tempu. A nejprve zamkli hosté domácí hokejisty, ale ti se dokázali ubránit. Utnula to až přesilová hra Havlíčkova Brodu, kterou využil Milfait. Ten zužitkoval přesnou přihrávku Kozlíka. O čtyři minuty později přišla na řadu další početní výhoda. Tentokrát se dostala řada i na Medvědy a ti si s ní poradili také na jedničku. Mejzlík našel na první tyči Filipa Kasalého a ten Marka prostřelil. Jenže vyrovnání nevydrželo příliš dlouho. Domácí za necelou minutu šli opět do vedení. Michálek našel křižnou přihrávkou Chlubnu a ten zakončil do poloprázdné branky.

Na začátku druhé třetiny oba celky nevyužily po jedné přesilovce. Se štěstím navýšili skóre domácí až ve 31. minutě. Hosté chtěli vyhodit puk z vlastního obranného pásma, ale ten se od Kulhánka odrazil za záda bezmocného Hlaváče. Pelhřimovu se podařilo snížit ve 36. minutě, kdy Mejzlík našel osamoceného Martina Hadravu a ten prostřelil Marka.
Poslední dějství už branku nepřineslo, a to ani když Pelhřimov na začátku hrál oslabení. A to ještě mohli Medvědi ve vlastním oslabení vyrovnat, ale Vysloužil neproměnil trestné střílení. Domácí se museli o výsledek strachovat až dokonce, ale hosté svůj tlak nevyužil.

„Pelhřimov měl poslední kola velmi dobrá, takže jsme byli připravení na to, že to bude nepříjemný soupeř. V zápase se nám nejvíce povedla první třetina, ve které jsme hráli aktivně. Hra se poté rozkouskovala v přesilovkách a oslabeních. Měli jsme lépe naložit s našimi početními výhodami, zahráli jsme je špatně. Soupeř trestal z přesilovky. V zápase jsme vyzkoušeli mladé hráče, kteří odehráli dobrý zápas stejně jako brankář David Marek. Se třemi body jsme spokojení, bylo to odbojované utkání,“ hodnotí domácí kouč Václav Adam.

„První třetinu jsme se rozkoukávali, chyběl nám pohyb a nasazení. Soupeř byl lepší v pohybu a po našich chybách šel do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině se hra srovnala. V posledním dějství jsme si vytvořili řadu šancí. V závěru jsme zkusili power-play, ve které nám chybělo štěstí. Dneska jsme si minimálně bod zasloužili, i když domácí skvěle dokázali ubránit závěrečný tlak. Bohužel takový je hokej. Brankář Jan Hlaváč předvedl výborný výkon a my se musíme připravit na další zápas,“ přidal svůj pohled na duel pelhřimovský trenér Jan Dvořák.

Branky a nahrávky: 10. Milfait (Kozlík, Kulhánek), 15. Chlubna (Michálek, Šuhaj), 31. Kulhánek (Kozlík, Vašíček) – 14. F. Kasalý (Čermák, Mejzlík), 36. Martin Hadrava (Mejzlík, Osčádal). Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Král'. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 1 089. Třetiny: 2:1, 1:1, 0:0. H. Brod: Marek (Novák) – Kříž, Kulhánek, Krejčí, Vašíček, Hrabaň, Balgalvis – Kozlík, Milfait, Voříšek – Šuhaj, Michálek, Chlubna – Beneš, Ludvík, Kuchta – Tecl, Cachnín, Křehlík. Pelhřimov: Hlaváč (Šoustal) – Pospíchal, D. Kasalý, Port, Rudy, Kalenda, Oščádal – Vysloužil, Votápek, Kopic, Šulák, F. Kasalý, Čermák, Kaminsky, Mejzlík, Siřiště, Martin Hadrava.

M. BUDĚJOVICE – NYMBURK 5:3

Hosty poslal do vedení v 9. minutě Eis, který parádním švihem trefil šibenici. Nymburk ještě do přestávky využil přesilovou hru Stehlíkem. „První třetina byla z naší strany dobrá, i když jsme jí prohráli,“ komentoval po zápase trenér Moravských Budějovic Augustin Žák. Vstup do prostřední části vyšel lépe domácím. Hned zkraje brankář Brož přihrávkou našel na modré čáře soupeře Krutiše a ten sólo proměnil. Ještě se utkání nepřehouplo ani do druhé poloviny a Peroutkovu nepovedenou střelu dorazil pod břevno Krutiš – 2:2. Dvě a půl minuty před pauzou pak využitou přesilovkou dokonal obrat Rytnauer. „Ve druhé třetině jsme se zvedli a zápas otočili,“ těšilo kouče Žihadel.

Středočeši si ale do poslední dvacetiminutovky přinesli početní výhodu, kterou krátce po návratu z kabin zužitkoval Stehlík a bylo opěr srovnáno. Netrvalo však dlouho a Juráň křižnou přihrávkou nabil Mikešovi, který strhl vedení znovu na stranu Žihadel.

Při závěrečné power-play hostí pak Juráň naservíroval gólovou přihrávku Pucherovi, který od modré pečetil vítězství Moravských Budějovic.

„Třetí třetina byla jedna z nejhorších a jen díky Brožovi jsme neprohráli. Udělali jsme spoustu chyb a soupeř měl příležitostí na deset zápasů. Musíme se vrátit k zodpovědné hře odzadu. Zvládli jsme to jen zásluhou brankáře,“ uzavřel hodnocení Žák.

Branky a nahrávky: 24. Krutiš (Brož), 29. Krutiš (Rytnauer, Peroutka), 38. Rytnauer, 43. Mikeš (Juráň, Lupač), 59. Pucher st. (Juráň) – 9. Eis (Kolouch, Hierman), 18. Stehlík (Arnošt), 42. Stehlík (Arnošt). Rozhodčí: Antonín – Mikšík, Komínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. Diváci: 682. Třetiny: 0:2, 3:0, 2:1. M. Budějovice: Brož – Čermák, Kabelka, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka – Matějka, Pucher st., Juráň – Pipek, Mikeš, Lupač – J. Bulín, Rytnauer, Krutiš – Sálak.

SK Horácká Slavia Třebíč.
Horáckou Slavii skolily v Kadani absence a hra v oslabení

KLATOVY – ŽĎÁR N. S. 3:6

Bez Lojka a Stehlíka, zato s navrátilcem Vítkem, ale poprvé v sestavě také s dorostencem Gergelem nastoupili hokejisté Žďáru k utkání na ledě Klatov. A podobně jako v předchozím domácím utkání proti Táboru, i tentokrát měly Plameny skvělý vstup do zápasu. Nejprve přečkaly přesilovou hru domácího celku, ve 4. minutě pak v početní výhodě sami udeřily. Za dalších devět minut uvolnil Krupka Pytlíka a žďárský benjamínek zvýšil na 0:2. Uběhly sotva dvě minuty a kapitán Plamenů Pleva přidal v oslabení třetí branku svého mužstva. Klatovy zahrozily až v úplném závěru první třetiny, kdy se za Řehořovými zády rozezvučelo břevno.

Začátek druhé třetiny se té první podobal jako vejce vejci. Další přesilovou hru zúročil po souhře s Gregarem zakončující Štěpánek – 0:4. Vypadalo to, že hosté v poklidu směřují za třemi body, jenže druhá polovina prostřední části se odehrála v režii Klatov. Plameny tak šly do druhé přestávky s nejtěsnějším vedením 4:3.

Během pauzy se hostující celek uklidnil a nabuzený domácí soubor v závěrečné dvacetiminutovce prakticky nepouštěl do šancí. Naopak, mnohem nebezpečnější byl žďárský mančaft a agilní Pytlík nastřelil během pár chvil hned dvakrát tyč. Klatovy odolávaly až do 51. minuty, v níž přišlo definitivní rozuzlení. Štěpánek podruhé v utkání potvrdil své střelecké schopnosti a vrátil Plamenům dvoubrankový náskok. Poslední branku přidal Gregar.

„První třetinu jsme zvládli dobře, ale Klatovy pak nakopl sporný gól a dokázali se dotáhnout na rozdíl jediné branky. Před třetí třetinou jsme si to v kabině rozebrali a domácí už jsme k ničemu nepustili. Hráče mohu pochválit, protože Klatovy jsou na vlastním ledě velice nebezpečné, ale přistoupili jsme k tomu zodpovědně,“ těšilo kormidelníka Plamenů Michala Konečného.

Branky a nahrávky: 33. Pacanda, 37. Vracovský (Hlaváček), 39. Pacanda (Topinka) – 4. Vítek (Štěpánek), 13. Pytlík (Krupka), 15. Pleva (Kunstmüller, Krupka), 23. Štěpánek (Gregar), 51. Štěpánek (Pytlík), 56. Gregar (Beneš, Kunstmüller). Rozhodčí: Šindel – Samuel, Sedláček. Vyloučení: 7:4, navíc Topinka (Klatovy) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 250. Třetiny: 0:3, 3:1, 0:2. Žďár n. S.: Řehoř (Sláma) – Pleva, Beneš, Marek, Peslar, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Kunstmüller, Krupka, Kovářů, Gergel.

Další výsledky 26. kola: David servis Č. Budějovice – Písek 8:2, Tábor – Kolín 2:5.

 1. H. Brod 24 18 1 2 3 131:64 58
 2. ŽĎÁR N.. S. 25 15 3 1 6 112:88 52
 3. Tábor 26 15 1 2 8 90:76 49
 4. M. BUDĚJ. 25 13 3 1 8 103:78 46
 5. Kolín 25 12 3 2 8 83:71 44
 6. Klatovy 26 9 2 2 13 88:115 33
 7. Nymburk 25 8 2 4 11 85:93 32
 8. Č. Budějovice 25 6 2 3 14 87:107 25
 9. PELHŘIMOV 26 7 1 1 17 89:123 24
10. Písek 25 4 1 1 19 59:112 15

Program 27. kola (sobota 13. ledna): Nymburk – Tábor, Kolín – Klatovy, ŽĎÁR N. S. – David Servis Č. Budějovice, Písek – H. Brod, PELHŘIMOV – M. BUDĚJOVICE.