JIHLAVA – SLAVIA PRAHA 3:0

Dukla byla v první třetině aktivnější. Ve 13. minutě sice Čachotský ještě nestačil zakončit svůj únik kličkou Honzíkovi, ale na kraji 17. minuty už se radoval z vedoucího gólu, i když ho muselo posvětit až video. Vzápětí Honzíka nepřekonal Pekr a v poslední minutě dělovka Tůmy jen těsně minula slávistickou branku.

Ve druhé třetině se obraz hry výrazně změnil. Slavia se začila více tlačit do útočného pásma, vypracovala si několik dobrých příležitostí, ale Dukla se dostala do vedení 2:0. Na konci 33. minutě se blýskl dobrým obranným zákrokem Tůma, zavezl puk do obranného pásma Slavie a po jeho nahrávce se štěstím překonal Honzíka T. Havránek.

Také v poslední třetině se snažili Pražané s výsledkem něco udělat, ale střelecky jim nebylo přáno. Výborně chytající Brož puk za svá záda nepustil, naopak Jan Mandát, který se vrátil ze zámoří pečetil v přesilovce na 3:0.

Branky a nahrávky: 17. Čachotský (Mandát, Werbik), 33. T. Havránek (D. Tůma), 58. Mandát (Čachotský, J. Pohl). Rozhodčí: Skopal, Kopeček – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:7, využití: 1:0. Diváci: 1 781. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. Jihlava: Brož – J. Pohl, Kajínek, L. Doudera, Suchánek, Štebih, Mareš, Vála – Mandát, Werbik, Čachotský – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Zeman, Jiránek – D. Tůma, T. Havránek, D. Čermák.

Slavia Praha: Honzík – Duda, J. Novák, J. Drtina, Valík, Hrdinka, Hejda, Steinocher – Šteiner, Šagát, Kubica – Matějka, Najman, Panna – J. Doležal, Furch, Heldák – Tejral, Kohút, Šergl.

TŘEBÍČ – HAVÍŘOV 1:2

Horácká Slavia se dostal do vedení po třiceti sekundách. Neuvěřitelné chyby při rozehrávce využil Bilčík a jeho nahození tečoval do sítě Vodný. Jenže Havířov se z rychlé branky oklepal a ve 13. minutě vyrovnal. Pomohla mu k tomu i chyba domácí defenzivy a po přihrávce Kotaly zívala na Gřeše prázdná branka – 1:1. V 18. minutě navíc fauloval Novák, na trestné lavici pobyl jen dvanáct vteřin. To Bednářovu střelu z voleje tečoval krásně Chroboček – 1:2.

Navíc se jednalo o vítěznou branku, protože brankáři byli na obou stranách pozorní. Za oba jednou chytala tyčka, v případě střely Adama Rašky to bylo dvě a půl minuty před koncem.

Branky a nahrávky: 1. Vodný (Bilčík) – 13. Gřeš (Kotala), 18. Chroboček (L. Bednář, Pořízek). Rozhodčí: Veselý, Vrba – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:2, využití: 0:1.

Třebíč: Vejmelka – Bilčík, R. Čermák, Vl. Brož, Furch, V. Čejka, Nedbal – Vodný, Raška, Süss – Kusko, Nedvídek, P. Kratochvíl – Mlynář, Tadeáš Král, Paták – Havlát, Škvrně, M. Novák.

Havířov: Lukáš – Chroboček, Matai, Houdek, Rutar, Bořuta, Mrowiec, Dudek – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – O. Procházka, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala – Macuh, Cihlář, Bambula.