Krajská hokejová soutěž mužů pokračovala o víkendu zápasy 14. kola, a Telč vyrazila na led předposlední Náměště nad Oslavou. Dal se tedy čekat celkem jasný průběh, a po prvním dějství to také tak vypadalo. Sokolík, Kret a Tušer poslali své barvy do tříbrankového vedení. „My jsme využili dvě přesilovky, teď se dá říci, že to v tomhle směru vychází,“ potěšila trenéra Josefa Práška produktivita v početních výhodách. „Oni byli třikrát vyloučení, a to dalo ráz té třetině,“ doplňuje.

Jenže ta prostřední se nepovedla. „To byl přesný opak. Začali jsme být vylučovaní, někdy i po zbytečných zákrocích, celkem šestkrát. Vlastní nedisciplinovaností jsme je dostali zpět do hry. Ta naše se naopak tím úplně rozbila, nebyli jsme si schopní nahrát,“ kroutil hlavou kouč Telče.

A výsledek? Náměšť v závěrečné třetině vyrovnala, opět v přesilové hře. „My jsme hráli špatně, upadlo to do podprůměru, přestalo nám to fungovat,“ dodává Prášek, jehož tým měl v prodloužení, stejně jako domácí, pár šancí, které ale nevyužil.

O bonusovém bodu pro Telč tak rozhodly nájezdy. „My jsme první dva dali, oni ne. Ale spokojený moc nejsem, pochvalu zaslouží snad jen gólman Havlík, který nás podržel a obránce Tušer,“ říká trenér. „Ale je také pravda, že máme nahráno a v zápase jsme zkoušeli určité varianty, abychom se připravili na play-off, kde budou hrát roli maličkosti. Zkoušíme je i na úkor výsledků,“ uzavírá Josef Prášek, jehož svěřence čeká v neděli duel na ledě Velkého Meziříčí.