Černý scénář se však nenaplnil, pomyslný štafetový kolík přebírá nový jednatel klubu i hlavní trenér Miroslav Vybíral. Ten musel zapnout na plné obrátky, aby dokázal v krátkém čase postavit nový konkurenceschopný kádr. Řada hráčů totiž odešla.

„Naštěstí se nám podařilo navázat spolupráci se Znojmem. Jednání s panem Oherou (prezident klubu HC Orli Znojmo – pozn. Autora) byla velmi korektní, a tak mladí hráči Orlů u nás dostanou příležitost nakouknout do velkého hokeje. Může to být v jejich kariéře významný krok,“ upozorňuje Vybíral.

Ten pochopitelně ví, že jen nadšené mládí není samospasitelné, proto uvítal, že někteří hráči z bývalého kádru kývli na jeho nabídku. Jedním z nich byl kapitán týmu Jiří Peroutka: „V minulé sezoně jsme dosáhli historického úspěchu. Možnost konce ve druhé lize nás tedy mrzela. Naštěstí jsme se sešli s panem Vybíralem a po rozhovorech s ním jsme si v týmu řekli, že do toho s ním půjdeme.“

Stejně se rozhodl i další stěžejní hráč, Petr Krutiš. „Já bydlím kousek od Moravských Budějovic, proto jsem nabídku rád přijal. Že Moravské Budějovice zůstávají ve druhé lize je skvělé hlavně kvůli našim fanouškům,“ tvrdí.

Jasný záměr co možná nejvíce posílit tým pak potvrdilo angažmá Milana Procházky. Extraligou protřelý harcovník přinese do týmu tolik potřebné zkušenosti, Vybíral s ním počítá do druhé lajny.

Druhá liga opět mění svůj scénář, ve skupině Východ, kam byly zařazeny všechny týmy z Vysočiny, přibude cestování.

„Tohle zase tak neřešíme. My to máme všude daleko, i na derby. Do Žďáru i Havlíčkova Brodu to máme skoro sto kilometrů. Pak je tady ještě Hodonín, další cesty jsou ještě delší,“ uvažuje nahlas Vybíral a dodává: „My se musíme dobře připravit. V této skupině je řada klubů, co mají velké ambice. Naši regionální soupeři, Šumperk a další.“

Jak vstoupí Žihadla do nové sezony? To napoví již dnešní zápas ve Valašském Meziříčí. Úvodní buly má s úderem šesté hodiny večerní.