„Pokud se hráči nezlepší a nebudou respektovat své role, odešleme je na hostování do druhé ligy a budeme hrát klidně s juniory," pohrozil před utkáním na klubovém webu sportovní manažer Kladna Martin Vejvoda.

To Horácká Slavia si užívá pohodu, která do kabiny přišla s výbornými výsledky z úvodu sezony. V souboji s Kladnem však Jiří Mička postrádal kapitána Davida Dolníčka. „Ztráta Davida Dolníčka je pro nás velmi citelná," znělo z třebíčské šatny.

Kromě Dolníčka nenastoupil do utkání ani Tomáš Štůrala, kterého si stáhl zpět do extraligy Zlín. Na jeho místo se postavil Luboš Horčička, který Štůralu v Třebíči nahradil.

Uvolněně hrající Třebíč si v průběhu utkání dokázala vypracovat dvoubrankový náskok po brankách Pekra a Havla. „Utkání bylo vyrovnané. My jsme se zaslouženě dostali do dvoubrankového vedení, ale pak jsme ustoupili od naší hry a po individuálních chybách jsme vedení ztratili," vrátil se třebíčský asistent Radek Novák k situacím z druhé třetiny, po nichž se Kladnu povedlo srovnat stav utkání.

Rozhodnutí nepřišlo

Ve třetí třetině se čekalo, komu se podaří vstřelit třetí branku a vydá se tak vstříc třem bodům. Oba týmy si vypracovaly několik dobrých příležitostí, ale branky se už diváci na třebíčském stadionu nedočkali.

„V šedesáti minutách jsme byli lepší, ale bohužel jsme nevyužili přesilovou hru pět na tři," litoval kladenský trenér Jiří Čelanský téměř devadesáti vteřinové početní výhody v polovině závěrečné dvacetiminutovky.

V prodloužení dostali Rytíři po vyloučení Wasserbauera další možnost k rozhodnutí, kterou už dokázali využít. Ještě před vítěznou trefou Eberleho ujel hostující obraně Burian, jemuž jeden z kladenských hráčů seknul do hole, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

„Já si myslím, že to není otázka pro mě, ale pro sportovního manažera Kamila Pokorného, který si to musí zpracovat. Já to dál nechci komentovat," dodal na adresu sudích značně rozladěný Novák.

Spokojený tak mohl být jeho protějšek Čelanský: „Jsme samozřejmě rádi, že po té sérii, kdy jsme nebodovali, konečně zabrali. Přesto si myslím, že jsme tady dnes bod ztratili."

LUKÁŠ ZELENÝ