Vrchlabí - Třebíč 2:3 na sam. nájezdy

Krkonošský celek zahájil zápas dvěma vyloučeními (0.40 Rusnák, 2.54 Chaloupka) , hosté ale v přesilových hrách na Štůralu snad ani nevystřelili. Jakmile byli horalé kompletní, zaútočil podél mantinelu obránce Chatrnúch, v útočné třetině zasekl puk u mantinelu, skvěle načasovanou přihrávkou ho předložil rozjetému Krupkovi. Ten naznačil pohyb, čímž se uvolnil do střelecké pozice a přesně zamířil do víka – 1:0.

Okamžitě navýšit domácí náskok mohli sami před Lvem Látal a pardubický junior Buchtele, ale nestalo a skóre se překvapivě měnilo na druhé straně. Po chybě brankáře Štůraly, který neudržel tvrdou střelu Zahradníka od mantinelu a kotouč doskákal za brankovou čáru – 1:1. Vrchlabská odpověď však mohla být blesková. Domácí se dostali do úniku a tři postupovali na jediného třebíčského beka. Beck s Pajičem vykombinovali akci perfektně na Matějíčka, ovšem ten trestuhodně stoprocentní příležitost zahodil.

Vrchlabští první třetinu přesto vyhráli, k čemuž jim pomohlo zaváhání třebíčského gólmana. V poslední minutě, kdy domácí hráli přesilovou hru, chtěl Lev pomoci svým spoluhráčům a vyhodit puk středem hřiště z obranné třetiny. Jenže jeho slabý pokus zachytil Matějíček a obránce, který ve středu slavil 27. narozeniny, si sám sobě nadělil malý dárek v podobě gólové přihrávky na Becka. Oba hráči si tak zopakovali na vlast stejnou souhru z pondělního utkání s Porubou. "Jo, Matějda to tam na mě dává křížně. Alespoň něco se podařilo, i když nakonec to nic neřešilo," povzdechl si po utkání střelec druhé vrchlabské branky.

V dalších dvou třetinách se totiž Vrchlabští trápili. Koncovka ani hra nebyla ideální. "Já si zase nemyslím, že jsme hráli nějak špatně. Kdybychom v první a ve druhé třetině dali góly z těch šancí, co jsme měli, Třebíč by domů jela s flastrem. Když se ale nedaří, tak ani benzín nehoří, jak se říká," ušklíbl se domácí forvard Nikola Gajovský.

Do gólových šancí se však dostávali i hosté a ti ve 28. minutě jednu využili. Opět se do listiny střelců zapsal útočník Zahradník, který si "počkal" u tyčky na Hrbáčkovu přihrávku a puk bez problémů dopravil do odkryté části branky - 2:2.

Velkou příležitost rozhodnout zápas pak měli Třebíčtí na začátku závěrečného dějství, kdy na trestnou lavici k Válovi, odpykávajícímu si trest ze druhé třetiny, přisedli v krátké době po sobě Krupka a Chatrnúch. Z dlouhé dvojnásobné početní výhody ale nevytěžili nic, protože domácí pohyb byl výborný.

Utkání, přes obrovskou šanci Chaloupky v prodloužení, jenž po Křížově nabídce nezametl puk do prázdné branky, dospělo až do samostatných nájezdů. A v těch se tentokrát, po gólech Nahodila a Stejskala, radovali hosté. Za domácí neproměnili Rusnák a Beck. Bylo to vůbec poprvé v sezoně, co Třebíčtí uspěli v penaltách. V předchozích šesti případech si bonusový bod připsal vždy jejich soupeř.

Po ztrátě bodu s poslední Porubou, přišla dvoubodové zaváhání s předposlední Třebíčí. "Vždy se nám hraje lépe, když dáme góly a soupeři odskočíme. Bohužel, to se nám teď v novém roce nedaří. Přestaneme si věřit a je z toho to, co je," konstatoval Patrik Beck. "Třebíč je nepříjemný soupeř. Vždy jsme je porazili jen o gól. Měli jsme štěstí a dnes se to obrátilo," doplnil jeho parťák z útoku Nikola Gajovský.

Zajímavé je také číslo počtu diváků - 1096. Nejnižší domácí návštěva v sezoně.

Fakta – branky a asistence: 7. Krupka (Chatrnúch), 20. Beck (Matějíček) – 17. Zahradník (Bulička), 28. Zahradník (Hrbáček), rozh. nájezd Nahodil. Rozhodčí: Dvořák – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 1096. Třetiny: 2:1, 0:1, 0:0 – 0:0.

HC Vrchlabí: Štůrala – Matějíček, Chaloupka, Chatrnúch, Štrach, Galvas, Vála, Wagenhoffer – Gajovský, Pajič, Beck – Krupka, Rusnák, Gengel – Rapač, Kříž, Látal – Hruška, Buchtele.

SK Horácká Slavia Třebíč: Lev – Havran, Hrbáček, Kaláb, Sedláček, Bulička, Sláma, Koktan – Obdržálek, Zahradník, Čech – Nahodil, Burian, Stejskal – Sojčík, Barus, Staněk – Vítek, Vrba, Přibyl.

HLASY TRENÉRŮ

Vladimír Jeřábek (Vrchlabí): "Zápas byl podobný tomu s Porubou. Nehrajeme tak, jak jsme hráli. Nejsme takovém v pohybu, jako jsme byli předtím. Nejsme důrazní. Je na nás strašně moc šancí. Hrálo se nahoru dolu. Za stavu 2:1 jsme měli hrozně moc šancí, ale opět jsme soupeři neutekli. Nevím, jestli jsme unavení, protože těch zápasů je opravdu hodně, ale postrádám v našem výkonu takovou zarputilost, která nás zdobila předtím. S nasazením jsme odehráli pouze oslabení ve třech proti pěti. V prodloužení jsme měli šanci, prázdnou bránu. Když nedáme gól do prádzné brány, tak nemůžeme chtít vyhrát. Tím, že jsme vyhráli v Ústí si řada hráčů asi myslí, že je to v klidu a že se sezona nějakým způsobem dohraje. Sezona se asi v základní části dohraje, tak jsme si předsevzali, že se udržíme ve čtyřce, to ano. Jenomže takové výkony, jak se říká, nás mohou rozes***. Hráči se najednou nedokážou smířit s tím, že Poruba a Třebíč jim hraje do těla. Na začátku sezony by se to nestalo."

Kamil Pokorný (Třebíč): "Domácí byli v první třetině aktivnější, ale nebýt hloupé chyby našeho gólmana, mohli jsme to dohrát v klidu. Ve druhé třetině jsme za to ale vzali a byli jsme lepší. Měli jsme i spoustu gólových šancích, které jsme nedali. Přesto jsme stav zkorigovali na 2:2. Samozřejmě, čím déle jste s takovýmto soupeřem výsledkově ve hře, tím je to pro vás lepší. Třetí třetina se hrála nahoru dolu. Domácí byli velmi obětaví, my naopak vyplašení a nedokázali jsme pořádně nic sehrát a měl jsem z toho trochu strach, aby nás to nestálo body. Naštěstí ne. Dva body z Vrchlabí jsou pro nás hodně cenné, protože to je špičkový tým. My hrajeme o dvanáctku a každý bod z ledu takového soupeře má pro nás nesmírnou cenu."

MUŽ ZÁPASU

Hráč s číslem 25 – útočník Třebíče, Petr Zahradník. Střelec obou hostujících gólů v normální hrací době. Při tom prvním si však vybral notnou dávku štěstí a naopak domácí gólman Štůrala kopec smůly, když nezkrotil jeho střelu od mantinelu a ta potom doskákala do branky.

MOMENT UTKÁNÍ

Selhání Chaloupky. Domácí obránce měl v prodloužení, po 22 vteřinách, na hokejce rozhodnutí. Po Křížově přihrávce se objevil u tyčky třebíčské branky zcela volný, ale kotouč do odkryté hostující svatyně nedokázal „zamést“.

Další výsledky 39. kola:

Chrudim – Olomouc 2:1 (0:1, 1:0, 1:0). Branky a nahrávky: 35. Suchý (Král), 43. Zadina (Martinec) – 16. Mikšan (Mikel, Smejkal). Rozhodčí: Lacina – Beneš, Štofa. Vyloučení: 10:10, navíc Ministr a Mikel (oba OL) 10 OT. Využití: 0:1. Diváci: 730. HC Chrudim: Němec – Suchý, Šafařík, Vyskočil, M. Šeda, Lojek, Kuncl, Toužimský – Zadina, Martinec, Žák – Valko, Král, J. Šeda – Stavenský, Zohorna, Semorád – Klejna, Beránek, Bělohlávek. HC Olomouc: Žigárdy – Kříž, Mikel, Bartoň, Vyrůbalík, Nedbálek, Ostrčil, Paška, Ondrušek – Smejkal, Ministr, Mikšan – Davídek, Brančík, Žajgla – Řípa, Slížek, Zbořil – Sršeň, Vlk.

Benátky nad Jizerou – Ústí 1:3 (0:0, 0:2, 1:1). Branky a nahrávky: 52. Skořepa – 24. Klobouček (Šagát), 37. Heřman (Špirko, Hovorka), 43. Janků (Hanzl, Pazourek). Rozhodčí: Jílek – Padevět, Prchal. Vyloučení: 4:4 . Využití: 0:0. Diváci: 401. Benátky n. J.: Stejskal – Kolafa, Kajínek, Hrach, Cunik, Lukáč, Pavlů, Kolmann – Procházka, Dušek, Van-tuch, Kopic, Skořepa, Weiss, Konečný, Urban, Víšek, Pabiška, Bárta, Hruška, Jech. Trenér: Čermák. Ústí: Salfický – Klobouček, Zeman, Bolf, Tůma, Macháček, Pojkar – Hovorka, Šagát, Dragoun, Sklenička, Heřman, Pazourek, Mikulík, Janků, Špirko, Šaffer, Havlíček, Hanzl. Trenér: Hořava.

Most – Hradec Králové 4:5 po prodl. (1:2, 2:0, 1:2 – 0:1). Branky a nahrávky: 16. Poživil (Jakub Bauer), 24. Bednařík (Budínský), 31. Gýna (Zíma, Bednařík), 60. Poživil (Bednařík, Gýna) – 4. Táborský (Kadlec), 12. Koudelka (Hruška), 49. Fořt (Roubík), 58. Fořt (Roubík), 61. Koudelka. Rozhodčí: Zubzanda – Rozlílek, Sichrovský. Most: Sáblík – Charousek, Hlubuček, Poživil, Gýna, Nosek, Černý, Lomička, Schmidt – Bednařík, Budínský, Zíma – Havlůj, Nedrda, Urban – Hluchý, Bauer Jan, Bauer, Jakub – Šinkovič, Mach. Hr. Králové: Luňák – Táborský, Filip Lukáš, Burian, Hendrich, Pazdera, Zápotočný, Sláma – Fořt, Roubík, Kadlec – Hruška, Koudelka, Volráb – Moskal, Filip Martin – Suchý, Luštinec, Kubišta.

Havířov–Havlíčkův Brod 4:1 (0:0,3:0,1:1). Branky a nahrávky: 21. Zeliska (Velecký), 24. Sikora (Přeučil, Piecha), 35. Vala (Kotásek), 54. Velecký (Seman) – 46. Dušátko (Svoboda). Rozhodčí: Přikryl – Jureček, Pala. Vyloučení 7:6. Využití 1:0, v oslabení 0:0. Diváci: 614. Havířov: Čech – Hegegy, Štefanka, Evan, Klimeš, Novák, Lašek, Kolarz, Seman, Vala, Kotásek, Sikora, Piecha, Přeučil, Velecký, Brynecký, Zeliska, Haas, Maruna, Říčka, Minařík. Havlíčkův Brod: Suchan 54. Opršal – Vyhlídal, Šulc, Borůvka, Pavlík, Jelínek, Soldán, Rusnák – Kubeš, Holec, Endál, Křišťan, Stromko, Třetina, Dušátko, Němec, Svoboda, Ondráček, Varga, Kraučuk.

Jihlava – Kadaň 6:7 po s. n. (2:2, 3:3, 1:1 – 0:0). Branky a nahrávky: 10. Hanzal (Man), 14. Bezděk (Dolníček, Jonáš), 22. Hanzal (Rytnauer, Mareš), 26. Bakus (Rytnauer), 33. Hodek (Bakus), 49. Bakus (Novák) – 1. Boušek (Šíp), 11. Pospíšil (Chyba), 23. Ton (Kadlec), 28. Višňák (Zika), 38. Mašek (Rodovský), 45. Šíp (Boušek, Balázs), rozhodující nájezd Šíp. Rozhodčí: Jebavý – Arazimová, Špringl. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Jihlava: Řehoř (23. Vajner, 41. Řehoř) – Martinka, Kašpar, Bílek, Andersons, Posmyk, Novák, Zelený – Hodek, Bakus, Man – Bezděk, Dolníček, Jonáš – Rytnauer, Mareš, Hanzal – Hradecký, Krupka. Kadaň: Přikryl – Szakal, Chmelíř, Révay, Višňák, Pospíšil, Mašek, Kocek – Boušek, Šíp, Balázs – Polanský, Zika, Gombár – Rodovský, Fink, Chyba – Kadlec, Rybecký, Ton.

Beroun – Chomutov 2:3 po s. n. (0:0, 2:1, 0:1, 0:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 24. Sakrajda (Martinec, Hrdel), 33. Novotný (Martinec) – 30. Míka, 54. Bombic (Skořepa), rozhodující nájezd Mikšovic. Rozhodčí: Blecha – Skopal, Rittich. Beroun: Altrichter – Braniš, Martinec, Vejvoda, Mazanec, Malý, Vaněček, Jeřábek, Horčička, Šinágl, Novotný, Mrňa, Hrdel, Pavel, Bessonov, Kupec, Vlček, Tvrzník, Sakrajda, Kica. Chomutov: Lundell – Ťupa, Grof, Pulpán, Toivonen, Nikolov, Bombic, Trefný, Všetečka, Hašek, Skořepa, Jeslínek, Tauš, Mikšovic, Jíra, Eiselt, Domin, Míka, Malát, Fárby.

Kometa – Poruba 6:2 (2:0, 1:2, 3:0). Branky a nahrávky: 4. Korhoň (Zubíček), 10. Korhoň (Polodna), 36. Padělek (Polodna, Zubíček), 41. Houdek (Černý, Brabenec), 42. Klimt (Sedlák). 54. Kostourek (Černý, Houdek) – 28. Vnenk (Kolařík, Rehuš), 35. Palík (Červenka) Rozhodčí: Jeřábek – Klein, J. Novák.Vyloučení: 5:6 Využití: 1:0. Diváci: 4128. Kometa: Hylák (Horčička) – Zubíček, Lhotský, Houdek, David, Morava, Křetinský, Kempný – Polodna, Padělek, Korhoň – Brabenec, Kostourek, Černý – Klimt, Liščák, Sedlák – Bakrlík, Švagrovský, Haluza. Trenér: V. Kýhos. Poruba: Šindelář – Ovšák, Vnenk, Falter, Tesařík, Pavelek, Palík – Červenka, Najdek, Zdeněk – Kolařík, Ivan, Mikula – Bartošek, Potočný, Rehuš – Gelačák, Janečka, Mocek. Trenér: P. Trojan.

1. Ústí 27 5 2 5 134:69 93

2. Vrchlabí 25 4 4 6 117:80 87

3. Kometa Brno 24 2 7 6 142:89 83

4. Chomutov 22 6 3 8 153:91 81

5. Chrudim 19 4 4 12 127:111 69

6. Hr. Králové 17 2 5 15 122:104 60

7. Havl. Brod 16 2 3 18 96:104 55

8. Dukla Jihlava 16 2 3 18 105:115 55