Dnešní zápasy 29. kola Chance ligy odehrají oba hokejové kluby z Vysočiny ve druhé nejvyšší soutěži před svými fanoušky.

Na zimním stadionu v Pelhřimově přivítá Dukla Jihlava od 16.30 loni ještě extraligový Zlín. Tomu se zatím v první lize příliš nevede a v tabulce mu patří až devátá příčka.

Naopak hokejisté Dukly po nepříznivé sérii čtyřikrát za sebou bodovali, z toho třikrát naplno! „V šatně jsme si říkali, že si z toho nesmíme dělat těžkou hlavu. I takové zápas jsou. Teď se to ale herně zvedá, navíc přišly i výhry, je to dobré,“ těšilo obránce Jihlavy Vlastimila Bilčíka.

V loňské sezoně se fotbalisté Pohledu (v růžových dresech) utkávali s rezervou Chotěboře. Pokud se jim povede i na jaře, vyzvou už v té příští její áčko.
Fotbalová báseň! Pohled chtěl patřit k nejlepším, nakonec celé tabulce vévodí

O hodinu později než Dukla vyjedou ke svému utkání hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Ti doma od 17.30 hostí Frýdek-Místek.

A zápas bude mít speciální podtext. Letos potřetí a naposledy dojde na projekt HST hrdinům. Tentokrát vzdají třebíčští hráči i fanoušci na tribunách hold hasičům.

Domácí celek proto opět vyjede na led ve speciálních dresech, před KHNP Arénou pak bude připravena expozice hasičské zásahové techniky. Brány stadionu se proto otevřou již hodinu před úvodním buly.

CHANCE LIGA - 29. KOLO
SOBOTA: JIHLAVA – Zlín (ZS Pelhřimov, 16.30), Vsetín – Pardubice B, Sokolov – Šumperk, Prostějov – Poruba, Litoměřice – Kolín, Přerov – Slavia (vše 17.00), TŘEBÍČ – Fr.-Místek (17.30).