Semifinále play off: Dukla padla na nájezdy a sezona pro ni končí

Ústí nad Labem - Favorizovaní Ústečtí Lvi měli po většinu hrací doby výraznou převahu, ale nakonec jim postup zachraňoval až v nájezdech Rok Pajič.

22.3.2012

Dukla Jihlava - HC Slovan. Ilustrační foto.Foto: Deník/ Karel Pech

Vypadli. Hokejová Dukla prohrála v pátém semifinálovém utkání v Ústí nad Labem 3:4 po samostatných nájezdech a byla vyřazena. Domácí Lvi naopak postoupili do finále první ligy.

ÚSTÍ N. L. JIHLAVA 4:3 sn

Lvi vlétli do utkání spíše jako tajfun a před Halmošiho svatyní bylo od úvodních sekund živo. Jihlavský gólman čelil ráně za ranou, zatímco na Koutského mířilo jen několik, spíše propagačních, pokusů.

Dukla dokázala tlaku domácích hráčů odolávat jen něco přes pět minut. Kombinaci ústeckých hráčů zakončil přesnou střelou Ludvík 1:0. Dukla se trochu osmělila ve druhé polovině úvodního dějství, ale brankově se neprosadili ani při přesilové hře. To se jí povedlo až po první přestávce. Aleš Padělek nalezl luxusní přihrávkou Tomáše Čachostkého, který srovnal stav.

Domácí zůstali nedeprimováni a nadále zle svírali jihlavské hráče před jejich svatyní. A do konce druhé dvacetiminutovky znovu urvali vedení. Při přesilovce došťouchal do branky kotouč Boháč 2:1. Na postup natěšení ústečtí příznivci však netušili, co je čeká ve třetí části hry. Dukla znovu ve čtvrté minutě třetiny využila přesilovku a Jeslínek podruhé vyrovnal. A pro Lvy bylo ještě hůře. Necelých osm minut před koncem Dobrovolný vyslal do brejku Jeslínka a hosté nečekaně vedli 2:3.

To už byli Lvi jako opaření a dlouho nevěděli, jak s touto situací naložit. Až dvě minuty před koncem zaskočil Halmošiho, zřejmě pomocí lehké teče clonících obránců, lehkou střelou od modré Gureň. V prodloužení začala lépe Dukla, ale poté dostali domácí dvakrát výhodu přesilové hry a dostali se znovu do tlaku. Statečná družina okolo srdnatého gólmana Halmošiho však odolala a naopak v poslední minutě mohl rozhodnout Padělek. Ani on se však neprosadil a musely tak rozhodnout samostatné nájezdy.

Stejně jako ve třetím utkání série v nich však jihlavští střelci zcela selhali a jedinou trefou je rozhodl ústecký Rok Pajič. Ústečtí Lvi tak vybojovali postup do finále první ligy, Dukla v sezoně končí.

Branky a nahrávky: 6. Ludvík (Šagát, Roubík), 36. Daniel Boháč (Černý, Gureň), 58. Gureň (Hanzl, Zeman), rozhodující nájezd Pajič 24. Čachotský (Padělek), 44. Jeslínek (Malena, Maliník), 53. Jeslínek (Dobrovolný). Rozhodčí: Svoboda, Wagner Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. Diváci: 4225. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2 0:0.

Jihlava: Halmoši Malena, Kolafa, Kaláb, Dobrovolný, Ficenc, Grundmanis, Petráček, Jaroš Jeslínek, Maliník, Čachotský Zeman, Hubáček, Hodek Krupka, Bezděk, Padělek Indra, Domin, Vysloužil.

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.