Boj o postup do vyřazovací fáze soutěže graduje. V sobotu se utkali dva regionální rivalové, Havlíčkův Brod hostil Třebíč.

Oba týmy o play off bojují, Rebelové jasným vítězstvím (6:1) udělali velký krok k postupu. Vyhráno ale zdaleka nemají. Už dnes totiž hrají další klíčový duel v Písku.

Ale zpátky k sobotnímu derby. Téměř do poloviny utkání to bylo hodně upracované. Oba týmy především urputně bránily, ačkoliv bylo k vidění několik šancí, skóre se poprvé změnilo až ve 28. minutě. To našlápl na Polodnovu přihrávku Rytnauer a zkušeně dostal Rebely do vedení. Od té doby převzali otěže zápasu pevně do svých rukou domácí.

„Věděli jsme, že domácí do zápasu půjdou naplno, budou hodně aktivní. To se vyplnilo. Půl zápasu jsme hráli dobře v obraně. Klíčové okamžiky přišly ve druhé třetině. Na začátku jsme měli dvě gólové šance, které jsme neproměnili. Ty samé šance jsme pak nabídli domácím a ti je bez váhání potrestali,“ prohlásil po zápase trenér Horácké Slavie Kamil Pokorný.

Když Brod hned na začátku třetího dějství přidal třetí branku, bylo to s akciemi Horáků hodně na hraně. Jiskřička naděje přesto přišla, ve 42. minutě snížil na rozdíl dvou branek Kaut. Ale branky Vondráčka a Švaňhala nejen vyhnaly Hrubce z branky, ale definitivně zlomili odpor Třebíčských. Konečnou podobu výsledku nakonec dal v 55. minutě brankou na 6:1 Švaňhal.

„Pro nás to byl velmi těžký zápas. Jsem rád, že od gólmana až po posledního hráče odvedli všichni perfektní výkon. Musím hráčům poděkovat za nasazení a za bojovnost,“ glosoval po utkání kouč Rebelů Karel Dvořák.

Brodští hokejisté měli před zápasem ze soupeře respekt. Třebíči se totiž v poslední čtvrtině daří. Až do sobotního zápasu vyhrála osm utkání z devíti. Rebelové však sérii rázně utnuli. „Z Třebíče šel strach. Byla ve velké euforii, protože vyhrála posledních sedm zápasů. Přijela s perfektní obranou a bylo to o tom, kdo udělá první chybu,“ prohlásil Dvořák. „Půl zápasu jsme hráli dobře. Pak ale dáme Rytnauerovi obrovský prostor, i když víme, jaký je to střelec…,“ smutnil po utkání Pokorný.

H. BROD – TŘEBÍČ 6:1

Branky a nahrávky: 28. Rytnauer (Polodna), 38. Štěpánek (Polodna), 41. Semorád (Morava, Knesl), 44. Vondráček (Semorád), 47. Švaňhal (Kostourek), 55. Švaňhal (Štěpánek, Morava) – 42. Kaut (Stejskal, Valenta). Rozhodčí: Vampola – Flegl, Zíka. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 1 465. Třetiny: 0:0, 2:0, 4:1. Havlíčkův Brod: Suchan – Knesl, Morava, Pavlík, Jelínek, Protivný, Ostrčil, Blažek – Vondráček, Semorád, Zohorna – Polodna, Němec, Rytnauer – Musil, Štěpánek, Meidl – Švaňhal, Zábranský, Wasserbauer – Kostourek. Třebíč: Hrubec (47. Wolf) – R. Kadela, Valenta, Sláma, Brož, Sobotka, Kania, Rangl, Dietz – Vondráček, Dočekal, Čech – Sedláček, Dolníček, Laš – Stejskal, Kaut, Látal – Přibyl, Heřman, Vítek.

Jaroslav Holík byl po delší době v Kotlině a jeho tým ho potěšil

Po dlouhé době zase viděl hokej naživo. Legendární útočník a momentálně čestný prezident HC Rebel Havlíčkův Brod Jaroslav Holík, který na konci loňského roku bojoval s vážnými zdravotními problémy a lekáři mu museli amputovat část nohy, sledoval sobotní derby s Třebíčí.

Jeho tým mu určitě udělal radost, protože Rebelové v důležitém utkání v boji o play off jasně porazili regionálního rivala 6:1.

Zápasovým doprovodem se pro Holíka stal jeho zeť František Musil. „Už jsem dědu musel přivézt, potřeboval vyrazit trochu mezi lidi a vidět zase nějaký zápas na vlastní oči,“ prozradil v průběhu záutkání Musil.

Zdroj: Youtube