První porážku v novém ročníku první hokejové ligy si připsali hráči Dukly Jihlava. Připsali si ji na ledě Znojma, a opustili tak i vedoucí příčku tabulky. Třebíč prohrála i druhé utkání venku v řadě, tentokráte v Táboře. Zvítězit tak dokázal v šestém kole jen Havlíčkův Brod, který v domácím prostředí zdolal houževnatou Kadaň brankou necelé tři minuty před koncem duelu.

TÁBOR – TŘEBÍČ 5:1

Hokejisté Horácké Slavie si v sobotu připsali na své konto druhou vysokou porážku v řadě. Po debaklu v Kadani asistovali u první výhry Tábora v tomto ročníku.

Od úvodu duelu byli lepší domácí hráči, Třebíč se v útoku prosazovala pouze při přesilové hře. Tábor vedl už po první třetině o dvě branky.

Po začátku druhé části hosté Dolníčkem zkorigovali stav, ale další gólovou radost už nezažili. Naopak domácí pokračovali ve své aktivní hře a soupeři znovu odskočili na dvě branky. Třebíč nevyužila ani více než minutovou výhodu pěti proti třem.

V závěrečné třetině si už Tábor vítězství hlídal a ještě stačil hostům přidat na cestu další dva zásahy.

Branky: 11. Kostourek, 20. Černý, 35. Kudrna, 46. Török, 60. Kocar – 22. Dolníček. Rozhodčí: Kubičík – Matějček, Chocholouš. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 750. Třetiny: 2:0, 1:1, 2:0.

Třebíč: Štůrala - Hrbáček, Ostrčil, Malinský, Kadela R., Bulička, Sláma, Sedláček, Dudaš - Burian, Laš, Dolníček - Čech, Okál, Zahradník - Kadela E., Vodráček, Dočekal - Přibyl, Ostřížek, Vítek.

ZNOJMO – JIHLAVA 3:1

První porážku v sezoně si připsali hráči Dukly ve Znojmě. Diváci čekali na branku až do poloviny utkání, v přesilové hře se prosadil Haman. Na vedoucí branku Orlů Jihlavané dokázali odpovědět Jeslínkem.

Oba týmy poté hrály hodně opatrně, především bránily, rozhodnutí přišlo hodně nečekaně. Po vyhraném buly vypálil přesně Staněk a rozhodl o výhře domácích. Ti ještě pečetili svůj úspěch trefou do prázdné klece Dukly při její power play.

Branky: 28. Haman, 49. Staněk, 59. Orsava – 36. Jeslínek. Rozhodčí: Florian – Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:7, navíc Pláněk – Pitule 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1778. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0.

Jihlava: Řehoř - Dobrovolný, Ficenc, Šidlík, Malena, Suchý, Kaláb, Zelený - Hodek, Bakus, Čachotský, Bezděk, Man, Jeslínek, Zeman, Krupka, Pitule, Polcar, Škumát, Padělek.

HAVLÍČKŮV BROD – KADAŇ 3:2

Po osmibrankové kanonádě do sítě Třebíče se představila Kadaň v Havlíčkově Brodě. Domácí Rebelové předvedli parádní vstup do utkání, když po dvaceti sekundách se střelecky prosadil Šenkeřík. Díky tomuto zásahu se dostali domácí do pohody a úvodní část hry ovládli.

Vstup do druhého dějství vyšel pro změnu lépe hostům, kteří Hlubučekem využili přesilovku a srovnali skóre. Vedení domácím mohl vrátit Jiří Ondráček, který však neproměnil trestné střílení. Rozhodnutí tak přinesla až závěrečná část utkání.

Ta začala stejně jako druhá třetina. Hosté hráli přesilovku a zkušený Eiselt dostal Severočechy poprvé v utkání do vedení. Odpověď domácích přišla o šest minut později, rovněž v početní výhodě. Moravovu střelu tečoval Knotek a bylo znovu srovnáno.

Rozhodnutí přišlo v 58. minutě, kdy další Moravovu dělovku z dálky dorazil Jiří Ondráček.

Branky: 1. Šenkeřík, 50. Knotek, 58. J. Ondráček – 25. Hlubuček, 44. Eiselt. Vyloučení: 6:7, navíc Němec (H. Brod.) 10 minut. Využití: 1:2. Třetiny: 1:0, 0:1, 2:1.

Havlíčkův Brod: Suchan - Kempný, Šekeřík, Sova, Morava, Vosmik, Jelínek, Soldán, Zítka - Meidl, Třetina, Němec Voj., Hlinka, Knotek, Ondráček M., Ondráček J., Zábranský, Švaňhal, Hadrava, Fiedler, Zohorna.

OSTATNÍ VÝSLEDKY: Vrchlabí – Olomouc 3:1, Hradec Králové – Chrudim 4:2, Beroun – Litoměřice 3:1, Chomutov – Benátky n. J. 4:1, Ústí n. L. – Písek 4:1.