TŘEBÍČ – CHRUDIM 7:2

Domácí Horácká Slavia vstoupila do zápasu s vědomím, že hraje o tři body do skupiny o udržení. Do vedení ji poslal prudkou ranou v 9. minutě bek Sláma.

Domácí byli i dál při chuti, ale gólově se přes množství šancí prosadili až ve druhé třetině. Na krásné góly Pšurného a Čecha ale Východočeši ještě dokázali odpovědět kontaktními góly Semoráda a Stavenského, další šance pochytal spolehlivý Lev.

Domácí ale v útočném pásmu dováděli i dál, zářil hlavně Barusův útok se Sojčíkem a Pšurným na křídlech. Postupně se za chrudimského Šrámka trefili Sojčík a Přibyl, pohodu domácích ještě podtrhl chladnokrevně proměněným trestným střílením po faulu na Zahradníka Nahodil. Třebíčskou třetinu snů zakončil svým druhým gólem v utkání Sláma.

Závěrečná třetina už se dohrávala v mnohem klidnějším tempu a skóre se nezměnilo ani v četných přesilovkách.

Po závěrečném hvizdu se domácí fanoušci rozloučili s Barusem, kterému v Třebíči končí hostování a vrací se zpět do brněnské Komety. Svůj poslední zápas za Horáckou Slavii ozdobil čtyřmi gólovými přihrávkami.

Branky a nahrávky: 9. Sláma (Barus), 23. R. Pšurný (Sojčík, Barus), 30. Čech (Obdržálek, Hrbáček), 33. Sojčík (Barus, Pšurný), 34. Přibyl (Staněk), 39. Nahodil (trestné střílení), 40. Sláma (Barus) – 24. Semorád (Zadina, J. Šeda), 32. Stavenský (Zadina). Rozhodčí: Smitka – Žídek, Podrazil. Vyloučení: 5:9, navíc Klejna, Zadina (oba Chrudim) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 1170. Třetiny: 1:0, 6:2, 0:0. Třebíč: Lev – Hrbáček, Havran, Sedláček, Kaláb, Sláma, Bulička, Koktan – M. Čech, Zahradník, Obdržálek – V. Burian, Nahodil, Stejskal – R. Pšurný, Barus, Sojčík – Přibyl, Staněk, Vrba (21. Vítek). Chrudim: Šrámek – Toužimský, Lojek, Vyskočil, M. Šeda, Suchý, Šafařík, Zukal – Zadina, Semorád, J. Šeda, – Žák, Král, Valko – Stavenský, Beránek, Bělohlávek – Stoklasa, Radil, Klejna.

A co na to trenéři obou mužstev?

Martin Hosták (Chrudim): „Vyhrál ten, kdo chtěl víc vyhrát. Třebíč jasně ukázala vůli po vítězství a na našem výkonu bych těžko hledal nějaká pozitiva. Nebruslili jsme, nešli jsme do soubojů, nebyl to dobrý zápas. Jediné pozitivní snad je, že se nám nerozmnožila marodka. Třebíč si dnes zasloužila vyhrát, o tom není pochyb. Rozhodně to dnes pro nás nebyla vzpruha před play off. Doufám, že to byl jen úlet směrem dolů. Dokážeme hrát daleko lepší hokej, ale dnes byl výkon z naší strany velice špatný."

Kamil Pokorný (Třebíč): „Mně bylo jasné, že koncentrace hráčů Chrudimi nebude taková, mají před sebou vrchol sezóny a nechtěli se zranit. Proto jsme naše hráče nabádal, aby bojovali, aby se snažili a motivace z nich dnes musela sama vyjít. A nebylo to jednoduché, jsme zklamaní po zápase v Jihlavě, a i proto jsme se dnes dlouho hledali, i když jsme vedli. Série čtyř gólů během pár minut nám definitivně zvedla náladu a zápas jsme pak v poklidu dohráli. Chrudim bude v play off černým koněm a já jsem rád, že jsme vyhráli za tři body. Motivace dnes na naší straně byla určitě větší, ale zápas to do jeho poloviny nebyl jednoduchý. Jsem rád, že jsme dali hezké branky, potěšili jsme diváky, i Míra Barus se rozloučil dobrým výkonem. Každé vítězstvím vzpruhou, ale do play out zbývá ještě týden a ty zápasy budou mít úplně jiné grády."