Radovat z postupu mezi nejlepší dvě mužstva krajské hokejové ligy se mohou hráči Moravských Budějovic. Ti totiž pokořili vysoko 8:2 Velkou Bíteš a po třech semifinálových výhrách je čeká finále.
„Ale to nikdo nečekal, že to bude tak hladké. Já jsem myslel, že alespoň jednou klopýtneme,“ kroutil hlavou manažer mužstva Jan Stojánek.


MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – VELKÁ BÍTEŠ 8:2 (série: 3:0)

Destrukci soupeřovy obrany započala aktivní Žihadla již v samotném úvodu. Za pouhých sedm minut po dvou trefách výborně hrajícího Cihláře se domácí těšili z dvoubrankového vedení.
Jenže hosté vědomi si toho, že případné zaváhání znamená předčasný konec sezony, se nevzdávali. Snížili a několikrát nechali vyniknout brankáře Železného.

„Jakub opět zachytal výborně, předvedl několik dobrých zákroků, byl ale pozorný v celém play off a hodně nám pomáhal,“ chválil svého maskovaného svěřence Stojánek.

Definitivní uklidnění do řad domácích dala až závěrečná dvacetiminutovka. Velké Bíteši, obdobně jako v předešlých utkáních semifinálové série, docházely síly a Budějovičtí toho opět znamenitě využili.

Střelecky se probudil zejména ostřílený útočník Oliva, který poslal tři projektily za bezmocného brankáře hostí. „Dal sice hattrick, nicméně v minulých zápasech se jeho řadě moc nedařilo, takže si to musela vynahradit,“ poznamenal Stojánek s potutelným úsměvem.
Moravské Budějovice tak doposud procházejí nadstavbovou částí bez úhony. Do vítězného konce totiž dovedly i pátý zápas. „Jsme samozřejmě všichni spokojení, ale žádné oslavy nebudou. Čeká nás finále,“ ví manažer klubu.

A kdo se v rozhodující sérii postaví žluto-černému uragánu do cesty? Starý známý: Břeclav, soupeř, který se do finále kvalifikoval podobně hladkým způsobem.
„Bude to boj, je to velmi těžký protivník. Navíc hodně posiloval. Nemůžeme očekávat, že bychom vyhráli ve třech zápasech, ale bylo by to hezké,“ nechal slyšet Stojánek.

Branky Moravských Budějovic: Oliva 3, Cihlář 2, Boudný, Cakl, Jaskula. Třetiny: 3:1, 2:1, 3:0. Vyloučení: 8:7 + Šváb (VB) 10. min. nesp. chování. Využití: 2:1. Diváci: 480. Moravské Budějovice: Železný - Boudný, Forman, Dusík Stanislav, Prkna, Sechovec, Vondráček, Šefčík, Dusík Radim - Barvíř, Fryauf, Jaskula, Ščepka, Oliva, Cihlář, Cakl, Kohout, Jelínek.