„Je to skvělé. Jsem za to velice rád, že se nám to i přes některé problémy podařilo,“ liboval si kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.
„Spadl nám obrovský balvan ze srdce. Už můžeme hrát uvolněně, nejsme pod psychickýmtlakem.“

Jaká panuje v kabině atmosféra po sobotní výhře a postupu do play off?Všechno je teď výborné. Hráči odvedli skutečně maximum a odehráli výborný zápas. Nebylo to ale jednoduché, byli pod obrovským psychickým tlakem. Nakonec ho však ustáli a teď se mohou cítit uvolněně. Přiznávám, že nám spadl obrovský balvan ze srdce.

Takže oslava či večírek už proběhl?Něco malého už bylo, ale nic přehnaného. Kluci si šli posedět a dali si společně večeři. Bylo tam i nějaké pivo, to jsem toleroval. Nicméně velké oslavy zatím nebyly, čekají nás zápasy.

Neměl jste obaby, že pokud ligový finiš nezvládnete, můžete mít v bojích o záchranu potíže vzhledem k věku některých hráčů?Tak to samozřejmě. Probírali jsme to i s vedením, nad tímto jsme se zamýšleli. Máme mladý kádr, v tak těžkých bojích by se opravdu nemuselo vše podařit. Je výborné, že jsme se tomu vyhnuli a naopak si zahrajeme play off. Chceme se v něm předvést a nalákat fanoušky.

Hradec, se kterým se střetnete, bude ale velmi těžký soupeř…V každém případě. Je na první pohled jasné, kdo je favoritem. Ovšem chtěli bychom to zkusit a urvat nějaké zápasy. Doufám, že se nám to podaří. Ale je faktem, že vlastně žádné ambice nemáme, je to všechno totiž hodně čerstvé. Ještě ani nebyl prostor to probírat.

Ještě vás čeká poslední duel, generálka na play off. Co od něj očekáváte?Tak v prvé řadě pojedeme do Prostěva už uvolnení. Nebudeme pod žádným tlakem, hráči se nemusí strachovat. Věřím, že si zajistíme vítězství.

Žádné úlevy mít tedy hráči nebudou? Už přece více méně o nic nejde.Budeme trénovat normálně. Ale mám v plánu trošku oživit sestavu, příležitost by měli dostat hráči ze širšího kádru. Uvidíme, co to udělá. To však neznamená, že ten zápas podceňujeme. Chceme v něm naplno bodovat, zvítězit.