„Naštěstí mě nechal trenér s Prostějovem odpočívat, bylo toho na mě už hodně,“ říká s úlevou Filip Luňák, jeden ze strůjců třebíčského postupu do vyřazovacích bojů.

„Bitvy s Hradcem v prvním kole budou těžké. Myslím si však, že můžeme překvapit a postoupit přes něj.“
Závěr sezony vám vyšel mimořádně. Cítíme se plně připraven na zátěž v play off?
Tak naštěstí jsem dostal od trenéra v posledním kole s Prostějovem volno. Měl jsem toho hodně za sebou, bylo to psychicky velmi náročné, jsem rád, že můžu teď odpočívat.

Takže do vyřazovacích bojů vyrazíte jako jednička mužstva?Tak já doufám, že ano. Ale svou pozici bych nijak nepřeceňoval. Michal Nedvídek je už po zranění zad fit a klidně může nastoupit. Ale myslím, že pokud se třeba nezraním, budu proti Hradci Králové hrát.

V Hradci Králové jste se narodil, máte tam rodinu, přátele. A samozřejmě bývalé spoluhráče…Přiznávám, že to je trochu pikantní. Ale už to neberu nijak vážně, v minulosti to pro mě znamenalo mnohem víc. Věřím, že rodina na naše zápasy přijde. Co se týče bývalých spoluhráčů, tak jsme se nijak nehecovali. Chytal jsem tam před pěti lety, takže tam zůstalo asi jen pět kluků, které znám.

Na tamní angažmá asi nevzpomínáte v dobrém, když se vám tam vůbec nedařilo?Odchytal jsem za Hradec deset zápasu. Bylo to ale složité, zrovna jsme postoupili do první ligy a v mužstvu bylo hodně mladých kluků, a proto se prohrávalo.

Východočeši jsou vysokým favoritem série. Třebíč je už ale letos dokázala pokořit.Byl to skutečně nádherný zápas, asi nejkrásnější, jaký mohli fanoušci v letošní sezoně vůbec vidět (pozn. red. – 6:5 sn). Navíc tam byly dramatické samostatné nájezdy. Byl to opravdu lahůdkový zápas a já se v něm cítil výborně.

A to jste dostal pět branek a soupeř vás zasypal šestačtyřiceti projektily.Přesně takové utkání mně vyhovují. Musím být pořádně vytížený. Nemám rád, když na mě v zápase nic nejde. To jsem potom studený a hraje se mi velmi špatně. Pokud jsem v pernamenci, jen to přivítám.

Takže se na své spoluhráče nebudete zlobit, když byste ve čtvrtek čelil obdobné spršce střel?

Nevím, jestli se tomu dá vůbec vyvarovat. Hradec Králové má výborné mužstvo, které je v ofenzivní činnosti nesmírně silné. Bude to hodně náročné, ale já věřím, že můžeme napoprvé vyhrát. Klidně i přes ně postoupit do dalšího kola.

V to skutečně věříte?Nejen já, v kabině jsem to už s klukama probírali. Musíme konečně začít vyhrávat venku. A hlavně zvládnout zápasy doma před svými fanoušky. Pokud budeme vítězit doma, může se stát cokoliv.

Filip Luňák
Pozice: brankář
Narozen: 27. ledna 1980
Výška: 172 cm
Váha: 82 kg
Hokejka: L
Kariéra: Lev Hradec Králové (juniorská liga) , Louny, VČE Hradec Králové, Pelhřimov, Třebíč.