Bravurně zvládli hokejisté Moravských Budějovic generálku na úvodní kolo vyřazovacích bojů. V závěrečném kole soutěže totiž před vlastními ochozy deklasovali 7:1 Boskovice.

Vítěz dlouhodobé části se však rozstřílel až v průběhu zápasu. Podceňované Boskovice v úvodu utkání domácím několikrát zle zatopily.
„Bylo to nepříjemné, soupeř nás často držel, i hokejku. To se pak špatně hraje,“ zdůraznil kouč Oldřich válek.
„Ale bylo to ještě v rámci toho, co je únosné. Takže si moc nemůžeme stěžovat,“ dodal.

Nejlépe bránící tým ligy mnohdy chyboval v defenzivní fázi, na což nejsou jeho příznivci zvyklí.
Především v druhé dvacetiminutovce obrana Moravských Budějovic častokrát zaspala, což protivník také potrestal.
„Nebyl jsem samozřejmě spokojený. Trochu jsme to podcenili, nicméně ve třetí třetině už jsme se výrazně zlepšili,“ všiml si hlavní trenér.
Žihadla se musela navíc obejít bez zkušeností švýcarského brankáře Zgraggena. Bývalý hráč Jihlavy, který Moravským Budějovicím vypomáhal, se minulý týden rozhodl z nenadání odejít zpět do vlasti.

„Hodně jsme se na něho spoléhali. Bylo vidět, že chytal první ligu. Jeho zkušenosti nám budou určitě chybět,“ ví Válek.
„Hlavně ve vyřazovacích bojích, tam je post gólmana klíčový, musíme se tak spoléhat na vlastní brankáře.“
Ostrý test podstoupý jeden z dvojice Železný – Klouda již v pátek vpodvečer. Budějovičtí totiž hostí v prvním kole play off Bulldogs Brno.
„Chceme vyhrát, já ale vím, že to bude velmi těžké. Tento soupeř je nepříjemný. Přál jsem si někoho jiného, vyhovovat by nám mohly třeba Čechočovice,“ myslí trenér Válek.
A ambice v náročných vyřazovacích bitvách? „Tak dostat se pochopitelně daleko. Nejprve ale musíme zvládnout těžký souboj s Čechočovicemi,“ uvedl Budějovický lodivod.