Úspěch v podobě postupu mezi šestici vyvolených, či dramatické boje o holé přežití?
Hokejisté Horácké Slavie Třebíč mají před sebou mimořádně psychicky náročný závěr soutěže.

Pokud v poslední trojici duelů nezaváhají, o jejich účasti v nadstavbové části první ligy nebude pochyb. Jestliže však náročný finiš nezvládnou, čeká je možná nemilosrdný pád tabulkou.
„Já věřím, že tyto zápasy zvládneme. Máme taky tři body náskok na sedmý Prostějov,“ ví kouč Kamil Pokorný. „Ale samozřejmě cítíme ten nůž na krku.“
V Třebíčských navíc může vyvolávat paniku nedávná mizérie dvanácti zpackaných duelů v řadě. Detailní pohled na předešlá tři vystoupení však dává tušit zlepšení.

Zopakují postup?

Triumf v Olomouci, těsná prohra s Jihlavou a dvoubodový zisk z ostravského ledu dal leckterému příznivci naději.
„Já myslím, že jsme v pohodě. V kabině panuje opravdu dobrá atmosféra. Kluci jsou si dobře vědomi toho, o co hrají,“ míní čerstvá posila z brněnské Komety, zadák Rostislav Malena.

„Já jen doufám, že nás lidi přijdou podpořit. Budeme to moc potřebovat. Bylo by skvělé, kdyby nám v tak těžké pozici vytvořili dobrou kulisu.“
Je mužstvo skutečně v ideálním rozpoložení? Naváže na loňský postup do vyřazovacích bojů?
„V minulém roce to bylo jiné. Každý ročník je jiný. Stačí se podívat na Pardubice, kde jsou letos a kde byly loni,“ srovnával Pokorný. „Já myslím, že to zvládneme. Ale nejde o život, to připomenu i hráčům.“

Třebíč by mezi elitní šestku mohl výrazně posunout už úspěch v dnešní konfrontaci s beznadějně posledním Šumperkem.
A jak velí stará hokejová pravda: v klíčových momentech není místo pro experimentování.
Obdobný kousek útočníka Dibelky jako v 37. kole s Prostějovem – položená hokejka na ledě, grimasa na tribuny a zpackané trestné střílení – k vidění bude jen stěží.

„Jsem přesvědčen o tom, že se nic podobného opakovat nebude. Takové věci si teď jednoduše nemůžeme dovolit. A s Dibelkou jsem si to už dávno vyříkal,“ prohlásil rázně kouč Pokorný.
Nedvídek je fit

Stoupence Horácké Slavie tak žádná show, třeba jako ta v NHL, pravděpodobně v závěru základní části nečeká.
Překvapení se ale s vysokou pravděpodobností nevyhnou. Po čtyřzápasové absenci kvůli poranění zad totiž hlásí návrat brankář Michal Nedvídek.
„Jsem už plně v tréninku, mám sice speciální bederní pás, ale jsem připraven naskočit mezi tyče. Cítím, že musím mužstvu pomoci.“
O tom, kdo z dvojice Luňák – Nedvídek bude tím pravým v boji o play off, se rozhodne až před utkáním se Šumperkem…

klíčové bitvy

42. kolo: Třebíč – Šumperk
Vzájemné zápasy: 4:2, 3:1, 1:3


43. kolo: Třebíč – Havířov
Vzájemné zápasy: 2:6, 3:2, 1:2


44. kolo: Prostějov – Třebíč
Vzájemné zápasy: 5:4 sn, 1:2, 4:2