Prachmizerné dvojutkání za sebou mají hokejoví junioři Horácké Slavie Třebíč. Po pátečním výprasku s Třincem si vylámali zuby i na bojovném Havířovu. Výběr kouče Oberreitera tak okusil, i kvůli rozsáhlé marodce, již šestou porážku v řadě.


Extraliga juniorů, 40. a 41. kolo

TŘEBÍČ – TŘINEC 2:6

Ani duel s Třincem nepřinesl třebíčským juniorům kýžený bodový zisk. Zásluhu na tom mají především soupeřovy ofenzivní manévry v první a třetí dvacetiminutovce.
Třebíčští se prosadili pouze v jediném případě, zatímco Oceláři mířili do černého hned osmkrát. V dresu Horácké Slavie zaujalo snad jen sehrané duo Burián, Kundela, jež vyprodukovalo čtyři kanadské body.

„My jsme teď v období, kdy se mužstvu nedaří, ale musíme to překousnout a hráči se s tím musí vyrovnat. K hokejovému růstu a k výchově hráčů patří i to, že porážku musí hráči umět zhodnotit. Každý si musí správně vyhodnotit svůj výkon a musí bojovat i v době, kdy se hra nedaří,“ svěřil se kouč Josef Horešovský internetovým stránkám mužstva.

Domácí v zápase ale nepůsobili nikterak odevzdaně. Vytvořili si i několik slibných brankových příležitostí. Zejména v početních výhodách. V nich se ale oproti předešlým konfrontacím nedokázali prosadit.
„Přesilovky nám nevyšly, bohužel to, že nemáme teď formu, se právě v přesilovkách projevuje nejvíc. Je to škoda, protože ty přesilovky mohly obraz hry změnit,“ ví Horešovský.

Branky a nahrávky: 23. Burián (Kundela), 40. Kundela (Burián, Popela) – 6. Lucák (Špaček, Samiec), 13. (Mičulka, Martyčák), 16. Martyčák (Mičulka, Samiec), 25. Pánik (Špok, Špaček), 29. Zeliska (Pánik, Špok), 43. Zeliska (Pánik). Rozhodčí: Vampola – Hejduk – Pavlík. Vyloučení: 7:11. Využití: 0:2. V oslabení 0:2: Diváci: 110. Střely na branku: 28:45. Třebíč: Bugr (29. Mikulka) – Vlašín, Rajský, Švaříček, Popela, Jaroš, Dvořák, R. Kadela, Němec, Dostál, Dočekal, Kelner, Jánský, Kundela, Vyhnálek, Fila, Klíma, E. Kadela, Kejda, Burián.


HAVÍŘOV – TŘEBÍČ 3:2

S cílem ukončit nelichotivou sérii pěti prohraných duelů v řadě zavítali junioři Horácké Slavie na led Havířova. Touha hostí se však brzy proměnila v křeč. Domácí využívali především nedisciplinovanosti Třebíčských, kteří mnohokrát zbytečně museli zamířit na trestnou lavici.

„To se nám taky vymstilo v závěru první třetiny, když soupeř výhodu jednoho muže v poli využil. To nás zbytečně psychicky položilo, pak jsme měli problémy se do zápasu vrátit,“ láteřil po zápase trenér Štepán Oberreiter.
„A to jsme chtěli v hale Havířova bodovat. Myslím, že to byl hratelný soupeř, což se třeba o minulém soupeři, Třinci, zdaleka říct nedalo.“
Hráči Horácké Slavie si tak připsali již šestý nezdar za sebou. Na jejich mizérii se však opět projevila početná marodka.
„Klíčový hráči byli unavení. Měl jsem k dispozici pouze patnáct lidí, nebyla to lehká situace. Naštěstí nás čeká reprezentační pauza, doufám, že se všichni dají dohromady,“ podotkl Oberreiter.

Branky a nahrávky: 20. Maruna (Lukaštík), 31. Bacul (Haas, Kudláček), 43. Bacul (Maruna, Kudláček) – 40. Jánský Martin, 57. Vyhnálek (R. Kadela) Třebíč: Burgr (14. Mikulka) – Popela, Dvořák, Vlašín, Jaroš, E. Kadela, Rajský, Švaříček, Burián, Dostál, Kundela, Dočekal, Němec, Jánský, Vyhnálek, Kesner, Klíma.