Třebíčští hokejisté se v první lize vyhrabali z nejhoršího. Po sérii dvanácti porážek, které je srazily až na sedmé místo skupiny Východ, se dokázali zvednout a tři kola před koncem dlouhodobé části soutěže mají velkou naději na play off.

Zlepšenou formu potvrdili i v sobotu večer, kdy vyhráli na ledě Sarezy Ostrava 3:2 po samostatných nájezdech. Jejich sok v boji o poslední postupové místo, Prostějov, naopak prohrál v Jihlavě 2:5. Horácká Slavia tak na něj má nyní k dobru tři body…
„Každý zápas máme nůž na krku, protože musíme. O to víc jsem rád, že jsme zvládli i nájezdy a získali bonusový bod,“ pochvaloval si vítězství v Ostravě třebíčský kouč Kamil Pokorný.

K jeho spokojenosti přispěla také porážka Hanáků, v minulém týdnu už druhá. „Na ledě bylo jenom jedno mužstvo. My jsme od začátku nestíhali a zaostávali ve všech činnostech,“ přiznal trenér Prostějova Radomír Kužílek po klopýtnutí na jihlavské půdě.

Tříbodový rozdíl přesto dává naději i jeho svěřencům. Těm totiž hrají do karet lepší vzájemná utkání s Třebíčí (z jejich pohledu 5:4 sn, 1:2 a 4:2). Oba týmy na sebe navíc ještě narazí v závěrečném kole – a výhodu domácího prostředí budou mít Hanáci.
„Sice si můžeme dovolit komfort jít s minus třemi body i do posledního zápasu, ale do toho bychom se pouštěli velice neradi. To by bylo na tři infarkty,“ prohlásil Kužílek.

OSTRAVA – TŘEBÍČ 2:3 sn

Branky a nahrávky: 20. Vnenk (Svačina), 24. Najdek (Červenka, Vnenk) – 9. Zahradník, 36. Malena (Sedláček, Dolníček), rozhodující nájezd Dibelka. Rozhodčí: Mikula – Jureček, Pala. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:1. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 0:0. Ostrava: Čech – Ovšák, Buček, Holuša, Vnenk, Kubala, Gulda – Červenka, Najdek, Svačina – Dušek, Novák, Stránský – Gelačák, Řípa, Niec – Urban. Třebíč: Luňák – Hrbáček, Kaláb, Malena, Sedláček, L. Sláma, B. Sláma, Bulička, Dvořák – Burian, Dolníček, Kreuzer – Čech, Zahradník, Heřman – Látal, Nahodil, Bárta – Přibyl, Obdržálek, Dibelka.

JIHLAVA – PROSTĚJOV 5:2

Branky a nahrávky: 17. M. Krupka (Staněk, Martinka), 21. Říha (M. Krupka, Staněk), 23. M. Krupka (Staněk, Říha), 39. Štrach (Říha, Staněk), 53. Hanzal (Staněk, Martinka) – 12. Kotásek z trestného střílení, 58. Vymazal (Podešva, Pavelek). Rozhodčí: Hodek – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:11, navíc Procházka (Prostějov) 10 minut plus do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1660. Třetiny: 1:1, 3:0, 1:1. Jihlava: Řehoř – Míka, Ficenc, Staněk, Martinka, Štrach, Duben, Kašpar – Kopecký, Bakus, Kubát – Říha, Hanzal, M. Krupka – L. Krupka, Hradecký, Suk – Piluša, Man, Jonáš. Prostějov: Štůrala (21. Daneček) – Hlavatý, Procházka, Balčík, Chovan, Kumstát, Bartoň – Kotásek, Piecha, Pavelek – Duba, Mikšovský, Opatovský – Vrba, Podešva, Hlusička – Nakládal, Vymazal, Hruška.