Mládežnické extraligové týmy Horácké Slavie zažily černý víkend. Dorostenci prohráli doma hladce se Vsetínem, s prázdnou odjeli i z Havířova. Junioři ztratili jak doma se Zlínem, tak ve Vítkovicích. Prohráli už počtvrté za sebou.

Extraliga juniorů, 39. a 40. kolo

TŘEBÍČ – ZLÍN 2:3

Domácí nastoupili k pátečnímu utkání opět v neúplné sestavě. I když nakonec doma nezůstal ani bod, hráči Horácké Slavie vedoucí tým tabulky dost potrápili.
Zlínští vedli v polovině první třetiny už dvoubrankovým rozdílem, navíc třetí gól přidal v polovině zápasu Finsterle. Jenže Třebíčští zbraně nesložili. Brankami Petra Buriána a Martina Jánského snížili na rozdíl jediného gólu.
„Soupeř si odváží tři body hlavně zásluhou první třetiny, kterou jsme herně nezvládli. Lehkomyslně jsme Zlín pustili do dvougólového vedení. Pak jsme byli nedisciplinovaní. Vyloučení nás stála spoustu sil a nakonec i třetí gól. Dostali jsme se zpět do hry, ale už jsme neměli štěstí, i když jsme soupeře tlačili,“ zhodnotil zápas třebíčský trenér Štěpán Oberreiter.

Branky a nahrávky: 40. Burián (Dostál), 42. Jánský (Fila) - 7. Křemeček (Honejsek, Řezníček), 11. Jurík (Matějka), 30. Finsterle (Okál, Honejsek). Rozhodčí: Staněk - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 9:13. Využití: 1:1. Diváci: 235. Střely na branku: 31:39. Třetiny: 0:2, 1:1, 1:0. Třebíč: Burgr – Vlašín, Popela, Jaroš, Dvořák, Kadela, Němec – Dostál, Dočekal, Kesner, Jánský, Fila, Klíma, Kadela, Kejda, Burián.

VÍTKOVICE – TŘEBÍČ 7:2

Třebíčští junioři sice od 10. minuty prohrávali, jenže pak skóre dvěma trefami otočili. Na gól třebíčského Jánského ale vzápětí zareagoval vítkovický Vrána, takže šli hráči poprvé do kabin za nerozhodného stavu.
Bohužel pro hosty další branky padaly jen za záda třebíčského gólmana Burgra. Šanci nakonec dostal i náhradní brankář Mikulka.
I když rozhodčí vyloučil po pěti hráčích na každé straně, dokázali Vítkovičtí početní výhody dokonale využít ke zvýraznění náskoku. V přesilovce se trefili hned čtyřikrát.

Branky a nahrávky: 10. Sedlák (Brusík), 17. Vrána (Šedivý), 24. Šedivý (Buršík, Szturc), 30. Buršík (Mlynář, Hlinka), 43. Palát (Hartmann, Seidler), 48. Chaloupka (Vrána), 58. Noga (Hlinka) - 12. Klíma (Němec), 16. Jánský (Fila, Němec). Rozhodčí: Malíř - Fiala, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc Sedlák (Vítkovice) 5 plus do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 75. Třetiny: 2:2, 2:0, 3:0. Třebíč: Burgr (51. Mikulka) - Popela, Dvořák, Jaroš, Vlašín, E. Kadela, R. Kadela - Klíma, Dostál, Burián - Jánský, Němec, Fila - Dočekal, Kesner, Kejda - Krutiš, Vyhnálek.

Extraliga dorostu, 39. a 40. kolo

HAVÍŘOV – TŘEBÍČ 2:1

Důležitý souboj se sousedem v tabulce nakonec vyzněl pro Třebíč bodově naprázdno. Ondřej Němec sice svůj tým poslal do vedení, jenže pak se dvakrát trefil havířovský Videlka, a hosté už odpovědět nedokázali.

Branky a nahrávky: 26. Videlka (Pechanec), 38. Videlka (Mráz) - 20. Němec (Vondráček). Rozhodčí: Libiger - Barteček, Koliba. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. Diváci: 150. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:0.

TŘEBÍČ – VSETÍN 2:7

„Tlak, že bychom měli proti Vsetínu bodovat, udělal svoje,“ řekl nový kouč dorostenců Roman Mejzlík. „Zápas jsme nezačali dobře. Sice jsme dali kontaktní branku, ale soupeř ukázal, že někteří jeho hráči mají lepší individuální schopnosti, a to rozhodlo,“ uvedl Mejzlík v pozápasovém hodnocení na klubovém webu.
„V Havířově jsme hráli minimálně oslabení, se Vsetínem jich naopak bylo strašně moc, a to nás stálo hodně sil,“ podotkl. „Sedm gólů je strašně moc, takže zkusíme zapracovat na obraně. Práce nás čeká dost,“ dodal kouč aktuálně předposledního týmu extraligové tabulky.

Branky a nahrávky: 32. Kotrba, 42. Koukal (Vondráček) - 4. J. Ptáčník (Pořický, Matušík), 18. Kajaba (Horehleď), 38. Kentoš (D. Jaškin, Kubo), 38. J. Ptáčník (Pořický), 49. Kentoš (Trška), 50. J. Ptáčník (D. Jaškin, Kubo), 58. Pořický (Kubo, Kentoš). Rozhodčí: Hejduk - Drobílek, Svoboda. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:1. Diváci: 80. Třetiny: 0:2,1:2,1:3. Třebíč: Ilašenko (38. Wolf) - Belatka, Koukal, Kotrba, Latner, Hlaveš, Bartejs - Pavlík, Zdražil, Vysloužil, Sochor, Tůma, Beránek, Němec, Vondráček, Stahorský, Večeřa, Deveri.