Hokejové juniory rozstřílel na Lapači Vsetín

Třebíč - Oslabení junioři prohráli oba víkendové zápasy. Renomé klubu zachraňovali dorostenci výhrou nad Kometou.

21.1.2008

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Mládežnické týmy Horácké Slavie prožily bídný víkend. Oslabení extraligoví junioři prohráli oba duely. Body ztratili jak doma s Kometou, tak ve Vsetíně, kde zažili zřídka vídaný výprask. Dorostenci sice prohráli v Třinci, ale v sobotu si pak doma spravili chuť s brněnským týmem.

Extraliga juniorů

TŘEBÍČ – KOMETA 2:5

Domácí junioři nastoupili k pátečnímu zápasu ve značně poslepované sestavě. Chyběla hlavně produktivní dvojice Burian - Nahodil.
Kometa sice hrála aktivněji, přesto inkasovala jako první. Trefil se Petr Krutiš. Jenže hráči tradičního brněnského klubu dokázali vývoj zápasu překlopit na svoji stranu. Ještě do konce třetiny vstřelili dva góly, další zásah přidali v prostřední části.

Na tři góly odskočili svěřence trenéra Oslizla díky trefě Stehlíka. Pak sice snížil přesnou střelou do levého horní růžku brány Lukáš Němec, jenže brněnskou pojistku přidal svým třetím gólem v utkání Svoboda.

„Nastoupili jsme bez zraněných klíčových hráčů, takže jsme sestavu slepili, zkusili jsme to na čtyři útoky, abychom trošku rozložili síly. Soupeř měl oproti nám víc sil. Ke konci druhé třetiny jsme je přitlačili, měli jsme několik šancí, ale špatným důrazem před brankou nedorazíme puk ani na šestkrát,“ litoval trenér Třebíče Štěpán Oberreiter.

Jeho brněnského kolegu Lubomír Oslizla výhra potěšila. „Potřebujeme body, jsme namočeni v sestupovém pásmu, takže každý bod je dobrý. Hlavně tady v Třebíči, která je silným soupeřem. Musíme také poděkovat Čiliakovi, který pochytal hodně šancí.“

Branky a nahrávky: 9. Krutiš (Dočekal), 56. Němec (Jánský) - 12. Svododa (Mišura, Skočovský), 19. Popolanský (Žalud), 26. Svoboda (Mišura, Skočovský), 54. Stehlík (Svoboda, Skočovský), 58. Svoboda (Mišura). Rozhodčí: Ondřej - Kreuzer, Zíka. Vyloučení: 10:12, navíc Vejvar (Brno) 10 minut. Využití: 0:0. Diváci: 250. Třetiny: 1:2, 0:1, 1:2. Třebíč: Mikulka - Vlašín, Rajský, Popela, Jaroš, Dvořák, R. Kadela - Němec, Dostál, Dočekal, Kesner, Krutiš, Jánský, Kundela, Fila, E. Kadela, Burián, Kurial.

VSETÍN – TŘEBÍČ 11:1

Na sobotní zápas na legendárním vsetínském Lapači hosté z Vysočiny jen tak nezapomenou.
Útočník Kurial sice poslal hosty do vedení, jenže pak už úřadovali jen domácí. Po dvou třetinách vedli 4:1, jenže v závěrečné třetině přidali ještě sedm gólů. Vsetínský hurikán tak přivál zatím nejtěžší porážku třebíčských juniorů v této sezoně.

„Přijeli jsme ve velmi oslabené sestavě, chybělo nám deset hráčů ze základní sestavy. Dali jsme šanci mladým hráčům, kteří na to prostě nestačili. V průběhu zápasu nám odešli další tři hráči a konec zápasu jsme odehrávali ve třinácti. Domácí byli jednoznačně lepší, hlavně první lajna, která si dělala na ledě co chtěla,“ zhodnotil zápas třebíčský trenér Štěpán Oberreiter.

Branky a nahrávky: 6. Varga (Hrňa), 14. Haschka (Hrňa), 22. Plachtovič (Hrňa), 24. Varga (Hrňa, Plachtovič), 50. Holomek (Plachtovič), 50. Rachůnek (Kadlčík), 51. Ševčík (Štindl), 52. Fabian (Rachůnek), 53. Ševčík (Surovčík), 56. Holomek (Varga, Hrňa), 58. Surovčík (Fabián) - 5. Kurial (Dostál). Vyloučení: 4:4. Využití: 4:0. Diváci: 330. Třetiny: 2:1, 2:0, 7:0.
Třebíč: Burgr (51. - 58. Mikulka) - Vlašín, Rajský, Popela, Jaroš, Dvořák, R. Kadela - Němec, Dostál, Dočekal, Kesner, Krutiš, Jánský, Kundela, Fila, E. Kadela, Burián, Kurial.

Extraliga dorostu

TŘINEC – TŘEBÍČ 4:2

Třebíčští dorostenci v pátek drželi s domácím týmem krok. Jenže rozdíl byl ale ve využíváni hry v početní výhodě. Hráči Horácké Slavie nepokryli celkem tři třinecké přesilovky, což rozhodlo zápas. Na 2:2 sice ještě vyrovnal Tomáš Vondráček, ale mladí Oceláři zabojovali a rozhodli dvěma góly o tom, že body zůstanou doma.

Branky a nahrávky: 2. Martyčák (Špok, Bajtek), 15. Samek (Burzala), 44. Martyčák (Blinka, Bumbál), 57. Bajtek (Marosz, Uher) - 7. Sochor (Kotrba), 35. Vondráček (Vysloužil). Rozhodčí: . Vyloučení: 8:9. Využití: 3:1. Třetiny: 2:1, 0:1, 2:0. Třebíč: Wolf - Belatka, Kolda, Koukal, Kotrba, Latner, Hlaveš, Bartejs - Honza, Pavlík, Zdražil, Vysloužil, Sochor, Tůma, Němec, Vondráček, Večeřa, Deveri.

TŘEBÍČ – KOMETA 5:2

V úvodu zápasu měli hráči obou týmů hned několik šancí skórovat.
V 11. minutě po závaru před brankou nařídil rozhodčí trestné střílení, které ale třebíčský kanonýr Vondráček neproměnil.
Do vedení šli o minutu později hosté. Třebíčští ale srovnali hned na začátku druhé třetiny.

Vítězný gól si připsal v 57. minutě Kolda, který se nejlépe orientoval v nepřehledné situaci. O chvíli později přidal čtvrtý gól Třebíče Vondráček, a bylo rozhodnuto. Brněnský gólman pak lovil ještě jednou.

Branky a nahrávky: 21. Beránek (Sochor), 39. Němec (Vondráček, Kotrba), 57. Kolda (Latner), 59. Vondráček (Němec), 60. Beránek (Sochor) - 12. Komínek (Crhák), 47. Tesař (Kala) Rozhodčí: Čech- Reich, Skopal Vyloučení: 12:15 Využití: 3:0. Diváci: 65. Třetiny: 0:1, 2:0, 3:1. Třebíč: Ilašenko - Belatka, Kolda, Koukal, Kotrba, Latner, Hlaveš, Bartejs - Honza, Pavlík, Zdražil, Vysloužil, Fusek, Sochor, Tůma, Beránek, Němec, Vondráček, Večeřa, Deveri.

21.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Nové elektronické označníky na zastávkách na Komenského náměstí.
5

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze.
16

Kam na nejlepší svařák. A za kolik?

V Jihlavě měl vraždit bývalý partner oběti. Zřejmě je také po smrti

Jihlava - Celá Jihlava je na nohách. Všechny zajímá páteční vražda jednasedmdesátileté ženy, ke které došlo na Bedřichově. Podle informací policie by mohl být vrahem ze Slavíčkovy ulice bývalý partner oběti. Ten už je zřejmě také po smrti. Policisté se obracejí na veřejnost, o spolupráci prosí i svědky tragické události a taxikáře.

Paní Jarmile se splnilo vánoční přání. Setkala se s papežem Františkem

Třebíč - Paní Jarmila Vrzáčková z třebíčského domova pro seniory dostala ten nejkrásnější vánoční dárek. Setkala se s papežem Františkem. Svatý otec ji při generální audienci v aule Pavla VI. ve Vatikánu dokonce objal, požehnal jí a daroval jí růženec.

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Město ustoupilo, na platy řidičů peníze dá

Třebíč – Zdá se, že hrozící stávka řidičů městské autobusové dopravy v Třebíči (MAD) je zažehnána. Vedení města totiž ustoupilo tlaku šoférů i jejich zaměstnavatele, koncernu Icom transport, a uvolní částku 200 tisíc euro na dorovnání mezd.