Hokejoví vyslanci Vysočiny se od 17 hodin v Šumperku postaví domácím Drakům. Oba dosavadní duely s posledním týmem Východu vyhrála Horácká Slavia. Jenže tentokrát se – bez nadsázky – utkají úplně jiné týmy.

Oba kluby radikálně obměnily svoje soupisky. Z šumperské sestavy z prvního vzájemného zápasu s Třebíčí, zbyli ve srovnání s tím, jak Šumperk nastoupil ve středu v Havířově, jen čtyři hráči. V letošní sezoně už za Šumperk nastoupilo šest brankářů, čtrnáct obránců a dvacet sedm útočníků.
Draci posílili

„Soupeř udělal hodně změn, některé hráče známe, jiné ne. Ale vždycky je důležitější to, co soupeři dovolíme my,“ avizuje třebíčský trenér Josef Horešovský.

Dračí sluji by měl hájit mladý gólman Jakub Lev, hostující z extraligového Kladna. V kádru je například zkušený Roman Meluzín, po Vánocích přišel hráč ostřílený nejvyšší domácí soutěží – Jan Fadrný.

Klub z podhůří Jeseníků vede jako hlavní trenér Jiří Otoupalík, který třebíčský klub důvěrně zná. Loni dělal Horešovskému asistenta, před odchodem do Šumperka vedl v Třebíči extraligové dorostence. „Jestli se známe navzájem a jestli zná naše hráče, to není faktor, který rozhoduje zápasy,“ neznervózňuje Horešovského.

„Je to zápas o šest bodů. Šumperku se musíme postavit s odvahou, nemůžeme si už dovolit zahrát špatně. Hráči situaci chápou,“ burcuje Horešovský.

„Všechna legrace končí, ztrát už jsme měli moc. Potřebujeme body, abychom uhájili pozici zaručující předkolo play off,“ dodává zkušený kouč.

„I když se nám hra nedaří, tak nesmíme zpanikařit, protože do konce základní části zbývá ještě deset zápasů a my se musíme zápas od zápasu soustředit na bodový zisk a na nic jiného nehledět,“ říkal Horešovský hned po porážce se Sarezou.

Ve hře je ještě třicet bodů

Jeho tým chřadne na šestém místě. To k postupu stačí. Jenže se hraje ještě o třicet bodů. Sedmý Prostějov zatím zaostává o deset bodů, osmý Šumperk dokonce o patnáct.

Výhodou Třebíče je to, že oba týmy bodují jen sporadicky. Posílený Šumperk vyhrál z posledních pěti zápasů jediný – ve středu na nájezdy v Havířově. A stejně jsou na tom prostějovští Jestřábi.

„Chceme tu černou sérii ukončit. Pokusíme se udržet svůj náskok, nebo ho ještě navýšit. Takže nemůžeme prohrávat zápasy s týmy za námi,“ burcuje forvard David Dolníček, který se v sezoně trefil do šumperské branky už třikrát.

Jednou z mála dobrých zpráv pro slávistické fanoušky je zdravotní stav hráčů. „Naštěstí nás teď nelimitují zranění,“ těší šéfa třebíčské střídačky.

Čapek: Trenéři mají naši důvěru

Třebíč - Trenéři Horácké Slavie Třebíč se zatím o místo bát nemusí. Deníku to sdělil generální ředitel třebíčského klubu Karel Čapek.

„O změně trenérů jsme neuvažovali, mají naši důvěru,“ říká Čapek na adresu dua Horešovský – Mejzlík.

„Mužstvu se nedaří. Jak se říká, leží na něm deka. Udělali jsme hráčské změny, tým si ale ještě musí takříkajíc sednout,“ vysvětluje Čapek. „Hráči se musí prosadit bojovností, větším důrazem a jednoduchostí. Situace někdy řeší zbytečně moc složitě,“ podotýká.

Na pořadu dne není ani finanční postih hráčů. „Pokuty nepomůžou. Hráči mají snahu, ale v křeči si neumí pomoci. Do šancí se dostávají, ale koncovka je špatná,“ lituje generální ředitel Horácké Slavie.

„Věřím, že se mužstvo nakopne a vzchopí. Náš náskok na šestém místě se ztenčuje, nikdo to za nás neuhraje,“ ví dobře Čapek. „Na naše probuzení čekají hlavně věrní fanoušci,“ trápí Čapka.