Pouťový program začne v sobotu zábavou se skupinou Star Band, ta proběhne před kulturním domem od 20 hodin. V neděli pak vše odstartuje ve 13 hodin, kdy obcí projde slavnostní průvod. Ve 14 hodin bude připraveno posezení před kulturním domem, které doprovodí vystoupení jakubovských dětí. Před kulturním domem proběhne také slavnostní požehnání nového hasičského zásahového automobilu. Dále pak vystoupí kapela Stříbrňanka.

Jakubovskou pouť doprovodí také výstavy. Ty budou k prohlédnutí v budově bývalé fary, která je tematicky propojena s připravovanou expozicí. První se bude týkat jakubovského rodáka monsignora Matěje Kabelky, který se zapsal do historie obce. Až do své smrti byl v Jakubově činný a letos si výstavou lidé připomenou sto let od jeho úmrtí.

Druhá výstava je věnovaná paravýsadku Spelter a partyzánské skupině Lenka – Jih, která na Třebíčsku působila v období protektorátu a během druhé světové války. Právě do této odbojové skupiny bylo zapojeno i několik občanů Jakubova a navíc místní farář Benedikt Novoměstský některé z nich ukrýval právě na faře.

Výstavy budou slavnostně otevřeny v sobotu 27. července v 15 hodin. Otevřené zůstanou až do 18 hodin. V neděli budou dopoledne k prohlédnutí do 10 hodin a odpoledne pak od 16 hodin do 17 hodin 30 minut.