Lamborghini Murciélago SV.

Zdroj: AR Cars

Rolls-Royce Phantom Coupé, cena: 10 000 000 Kč. Začneme snad tím nejzákladnějším vozem v garáži pořádného boháče, britskou definicí luxusu a komfortu v podání Rolls-Royce. Za kulatých deset milionů seženete lehce ojeté kupé z roku 2009.

Zdroj: SF Motors

5,5 metru dlouhá silniční jachta má dvoubarevnou karoserii, na svou dobu extravagantní světlomety a ve výbavě jednu zajímavou vychytávku. Uvnitř na stropě je totiž instalováno dnes už známé ambientní osvětlení ve stylu noční oblohy.

5,5 metru dlouhá silniční jachta má dvoubarevnou karoserii, na svou dobu extravagantní světlomety a ve výbavě jednu zajímavou vychytávku. Uvnitř na stropě je totiž instalováno dnes už známé ambientní osvětlení ve stylu noční oblohy.

Zdroj: SF Motors

Pod kapotou je samozřejmě klasický dvanáctiválec o objemu 6,75 litru a výkonu 459 koní (338 kW). Jedná se přitom o naprostou „funglovku“. Auto vystavené u prodejce SF Motors v pražských Vysočanech má najeto pouhých 35 tisíc km.

Zdroj: SF Motors

Maybach 62 S, cena 10 000 000 Kč. Za stejnou cenu jako předchozí Rolls-Royce můžete mít další limuzínu, tentokrát unikátní Maybach z roku 2008. Kousek u prodejce v Písku má najeto pouhých 39 300 km.

Zdroj: Miroslav Pavlík

V tomto případě se jedná o speciálně vybavený exemplář, který má loga a značení na karoserii zdobená pravým zlatem a krystaly Swarovski. Tyto šperky pak najdete dokonce i na kolech a v interiéru.

Zdroj: Miroslav Pavlík

Maybach 62 S je navíc vrcholnou verzí z modelové řady německého výrobce, takže pod kapotou tepe šestilitrový V12 od AMG o výkonu 612 koní (450 kW). Jednoduše ideální auto, pokud zrovna spěcháte do studia nahrát novou hip-hopovou desku.

Zdroj: Miroslav Pavlík

AC Ace Bristol, cena 390 000 € (asi 10 062 000 Kč). Do výběru se nám dostala i pořádná klasika s historickou hodnotou. U pražské firmy Engine, specializující se na renovace a servis klasických vozů, je vystaven k mání vypulírovaný závoďák z roku 1959.

Zdroj: Engine

Britský roadster má perfektní rodokmen naplněný závodními úspěchy, jeho renovovaný stav je ověřen oficiálním klubem majitelů AC a archivem německého autoklubu ADAC. Tahle specialitka už bude na hodnotě jenom zrát.

Zdroj: Engine

Vyrobeno bylo pouhých 1099 kusů. A pokud znáte historii, budete vědět, že AC Ace předcházelo slavnější verzi AC Cobra. S lehkou konstrukcí pak hýbe dvoulitrový řadový šestiválec Bristol o výkonu 132 koní (93 kW).

Zdroj: Engine

Ferrari Superamerica, cena 390 000 € (asi 10 062 000 Kč). U oficiálního dealera Ferrari v ČR Scuderia Praha je k dispozici opravdová vzácnost. Inovativní kupé-kabriolet verze modelu 575M Maranello. Vyrobilo se jich pouze 559 kusů.

Zdroj: Scuderia Praha

Místo tradiční plátěné střechy nebo odnímatelných střešních dílů má totiž Superamerica skleněný panel, který se otáčí o 180 stupňů dozadu a položí se vodorovně mezi oblouky karoserie.

Zdroj: Scuderia Praha

Specifikace je dále klasickou kombinací černého interiéru a červeného laku karoserie Rosso Corsa. Pohon zajišťuje vyladěná verze 5,7litrového osmiválce o 540 koních (397 kW). Stav najetých kilometrů je 14 991 km. I tady se čeká, že cena jenom poroste.

Zdroj: Scuderia Praha

Lamborghini Aventador S, cena 10 980 000 Kč. V cenové relaci kolem deseti milionů seženete i zánovní, omlazenou a vyladěnou verzi Aventadoru. Kvalita je zaručena, neboť se jedná o kousek přímo od českého dealera Lamborghini v Praze.

Zdroj: Lamborghini Praha

Proti originální cenovce tak nějaký tisíc ušetříte na benzin, protože jde o levnější předváděcí vůz s najetými 4500 km. Specifikace je přitom klasické Lambo, žlutý exteriér, nová pavučinová kola a motor obložený hromadami karbonu.

Zdroj: Lamborghini Praha

Aventador S byl vůči staršímu ročníku tohoto modelu obdarován vyšším výkonem, upraveným pohonem všech kol a dalšími důležitými maličkostmi. Uprostřed je pochopitelně zpívající atmosférický V12, nyní o výkonu 740 koní (544 kW).

Zdroj: Lamborghini Praha

Rolls-Royce Dawn, cena 11 490 000 Kč. Další Rolls-Royce v seznamu si můžete prohlédnout u Advantage Cars v Praze. Kabriolet Dawn je po prvním majiteli, ale jeho řidič s ním zrovna moc nenajezdil. Najeto má 1200 kilometrů.

Zdroj: Advantage Cars

Na vypsání zahrnuté výbavy bychom neměli dostatek místa, a proto stačí dodat, že tento Dawn má naprosto všechno, co by měl pořádný Rolls-Royce mít. Dokonce i známou, ručně lakovanou linku táhnoucí se po bocích karoserie.

Zdroj: Advantage Cars

Krémově sofistikovaný 6,6litrový dvanáctiválec se dvěma turbodmychadly umí vyprodukovat 570 koní (420 kW) a 820 Nm točivého momentu. Jednoduše pořád více, než budete kdy potřebovat.

Zdroj: Advantage Cars

Mercedes G 500 4x4² Brabus, cena 12 974 000 Kč. Již standardní Mercedes G500 4x4² je pořádnou šíleností, ale verze od úpravce Brabus posunuje extravagantní SUV na zcela novou úroveň. Pokud máte volných 13 „mega“, utíkejte k prodejci do Litoměřic.

Zdroj: Das WeltAuto

Kromě stylingových úprav se Brabus vrhnul rovněž na motor. Upravený čtyřlitrový osmiválec se dvěma turby tak nyní produkuje rovných 500 koní (368 kW) a 710 Nm točivého momentu. Tedy o 78 koní a 100 Nm více.

Zdroj: Das WeltAuto

Terénní schopnosti díky pohonu všech kol, portálovým nápravám a uzávěrkám diferenciálů samozřejmě zůstaly, stejně jako komfortní a vybavený interiér známý u nejvyšších verzí třídy G. S ním si ale Brabus taky pohrál.

Zdroj: Das WeltAuto

Porsche 911 R, cena 13 890 000 Kč. Dostáváme s k lize výjimečných. Jak jinak byste totiž nazvali sběratelsky ceněnou 911 R z omezené série pouhých 991 kusů? Abychom pravdu řekli, divíme se, že ostravský prodejce AR Cars za ni nechce více.

Zdroj: AR Cars

Puristická 911 zaujala v době představení svou manuální převodovkou, která tehdy nebyla u ostrých GT modelů Porsche k mání. Teď už se sice značka k manuálním skříním vrátila, ale i přesto si limitovaná 911 R zachovává punc neskutečné exkluzivity.

Zdroj: AR Cars

Tento kousek je garážovou princeznou s pouhými 1470 km. Byla by ovšem škoda občas neprotáhnout onen čtyřlitrový boxer s pětistovkou koní a nenechat okolí spatřit jednorožce. Při vlastnictví takové speciality jde o morální povinnost.

Zdroj: AR Cars

Lamborghini Murciélago SV, cena 14 250 001 Kč. Pokračujeme s jednorožci a nabídkou AR Cars v Ostravě. Nedávno se u nich objevila také nejšílenější verze starého Murciélaga z limitované série 186 vyrobených kusů.

Zdroj: AR Cars

Auto pochází od českého majitele a samozřejmostí je kompletní technická historie. Najeto má slušných 18 tisíc kilometrů, takže je na strašení obyvatel zvyklé. Specifikace obsahuje klasicky obří zadní křídlo a výfuk zaskakující funkci plamenometu.

Zdroj: AR Cars

Atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,5 litru produkuje 670 koní (493 kW) a dokáže Lambo vystřelit z klidu na 100 km/h za 3,3 vteřiny. K vlastnictví vozu se doporučuje mít i patřičný zbrojní průkaz.

Zdroj: AR Cars

Lamborghini Aventador SV, cena 14 700 000 Kč. Krásně nám to vyšlo a na prvním místě stojí nástupce předchozího Murciélaga SV, tentokrát u pražských Advantage Cars. Jedná se o zánovní kousek s pouhými 1250 kilometry.

Zdroj: Advantage Cars

Aventador SV je tedy nejostřejší verzí vlajkové lodi Lamborghini a podle toho taky vypadá. Ostré hrany karoserie jsou ještě ostřejší, nechybí masivní křídlo, pavučinová kola se středovou maticí a hned čtyři výfukové koncovky, protože těch není nikdy málo.

Zdroj: Advantage Cars

Auto pochází z limitované série 600 kusů a pekelnému vzhledu samozřejmě odpovídají i schopnosti. Stále atmosférický 6,5 litrový V12 o výkonu 750 koní (552 kW) vás dokáže vystřelit na 100 km/h za bleskových 2,8 vteřiny. Bůh s vámi.

Zdroj: Advantage Cars

NEJNOVĚJŠÍ VIDEO Z REGIONU
Vyjít ven se rozhodly také desítky studentů z Katolického gymnázia v Třebíči.
DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zdroj: Deník/ František Vondrák