Tým z Brněnska vytáhl do MSFL, kde rovněž nehraje druhé housle. O to větší překvapení bylo, že na nabídku Třebíče kývl.

S Rosicemi jste postoupil do třetí ligy, kde jste během deseti zápasů s týmem nasbíral slušných jedenáct bodů. Úspěšně jste si vedli v poháru, co vás vůbec přimělo vrátit se do Třebíče?

Musím přiznat, že i pro mě je to překvapení, že jsem se takhle rozhodl. Je to hlavně pocit z nedodělané práce. Ten se mě drží od doby, kdy jsem z Třebíče odcházel. Chci napravit nedorozumění, ke kterému tenkrát došlo. V Rosicích jsem byl spokojený, ale přišlo mi, že jsem tam už dokázal, co šlo. Postup, třetí liga, Ondrášovka cup.

Třebíčský tým znáte hodně dobře, k velkým obměnám kádru za Petra Vašíčka nedošlo. Dovedete si vysvětlit, proč se mu tak v první třetině nového ročníku nedařilo?

Tak to opravdu nevím a snad to rychle zjistím. Výsledky Třebíče rozhodně neodpovídají síle kádru. Tým je z devadesáti procent stejný jako v době mého posledního trénování. My jsme tenkrát měli ambice hrát o první místo, nakonec se to nepovedlo. Za Petrova působení to vypadalo, že by taky mohla Třebíč postoupit, ale nestalo se. Někde je zakopaný pes, my ho musí najít a odstranit.

Stanovil jste si nějaké cíle?

Dostat se pokud možno co nejdříve do popředí tabulky. Doufám, že do dvou let se mi podaří to, co s Rosicemi minulou sezonu.

Říkal jste, že tým znáte dobře. Budete ale apelovat, zřejmě v zimní přestávce, na vedení klubu, aby byl posílen?

To určitě budu. Chtěl bych, aby v zimě přišli tak dva hráči. Samozřejmě to nebudou žádné neúměrně přemrštěné požadavky. Nové posily musí odpovídat cenově a musí se hodit také charakterově do týmu. Výsledkem by mělo být to, že bychom se mohli v příští sezoně poprat o postup do MSFL.

Hráčům jste byl představen na úterním tréninku. Měl jste již možnost s nimi mluvit o svých představách?

Začal jsem s tím už před středečním tréninkem. S každým z nich chci mluvit mezi čtyřmi očima.