Oba týmy se v soutěžním utkání naposledy potkaly v předloňské sezoně. Minulost je to tedy nedávná. Přesto se na ni z pohledu znalosti soupeře trenér Třebíče Libor Zelníček spoléhat nemůže. „Soupeř před sezonou hodně posílil, orientoval se hlavně na Olomouc. Velmi nebezpečný je však Čtvrtníček ze Slovácka, je rychlý, umí to s balonem. Pozor si musíme dát i na Urbančoka," zazněly v kabině v týdnu varovné signály na téma Vyškov a dodal: „Já jsem znal hlavně hráče jako Hodinář a další zkušené kozáky. S tím divizním týmem by však asi třetí ligu hrát nemohli."

Na soupeře má zkušený rutinér slova uznání a chvály. „Překvapilo mě, jak famózní začátek měl Vyškov. Je to podobné jako my loni, jenže my jako nováček jsme se prezentovali hlavně výbornou defenzivou, měli jsme hodně štěstí. To Vyškov byl schopný dávat tři góly a uhrál si výsledky vlastní aktivní hrou," oceňuje Zelníček.

HFK se prý i dnes bude spoléhat na tradiční zbraně. „Naše hra bude zase založená na bojovnosti. Když dáme do toho zase naše srdce, tak máme velkou šanci uspět," znovu připomíná Zelníček.

Uspět však chce i hostující tým, který si poslední době trochu pokazil renomé. Po debaklu v Líšni (1:6) podlehl v minulém kole i doma Uničovu (1:2) a z lichotivé pozice těsně za špicí tabulky se propadl do jejího středu.

Téma Uničov se přetřásalo ještě i na prvním tréninku uplynulého týdne, přičemž trenér Miloslav Machálek z porážky nedělal velkou tragédii. „Nemáme proč být nějak rozhození. Prostě jsme prohráli, ale ze strany hráčů to byl nadstandardně odbojovaný poctivý výkon. Porazili jsme se vlastně sami svými hrubými chybami. Takže do Třebíče určitě pojedeme se vztyčenou hlavou," ujistil Machálek.

Vyškovské ztráty

Otázka je, jaký tým bude moci vyslat na trávník. V kádru je několik větších či menších zranění a například start Holuba a Němečka, kteří v týdnu vůbec netrénovali, je podle slov Machálka téměř vyloučený.

Naproti tomu by domácí lodivod Libor Zelníček měl mít k dispozici kompletní tým. „Po minulém utkání měl nějaké potíže jen Florián, ale do sobotního zápasu by měl být v pořádku," netajil bývalý rychlonohý útočník brněnské Zbrojovky.

Také jeho svěřenci minule prohráli, v Hlučíně 0:1, a podobně jako ve Vyškově to prý není důvod k nervozitě. „Na dané možnosti jsou naše výsledky velice solidní. S Vyškovem samozřejmě chceme vyhrát a předběhnout ho v tabulce. Já sice zápasy soupeřů moc neobjíždím, ale podstatné věci o soupeři vím. Tedy tu nejhlavnější, že v koncovce spoléhají především na kanonýra Čtvrtníčka a také že mají mladý a hodně běhavý tým. To je tedy téma i pro nás," sdělil kouč HFK.